Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо вратете го или повторно вчитајте го тековниот документ до последниот пат кога ќе зачувате во Word

Понекогаш можеби ќе треба да ги вратите сите промени и сакате брзо да го обновите или вратите документот до последниот пат кога ќе зачувате во Word. Обично може да се обидете да го вратите документот до последното зачувување со притискање на копчето Врати за повеќе пати или затворање на тековниот документ без да го зачувате и повторно да го отворите. Kutools за Word's Вчитај ја страната повторно алатка ќе ни помогне полесно и брзо ќе го обновиме или вратиме тековниот документ до последниот пат кога ќе заштедите со еден клик.

Врати или повторно вчитајте го документот до последниот пат кога ќе зачувате

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Вчитај ја страната повторно. Погледнете го екранот:

снимен повторно. 1


стрела сино десен меур Врати или повторно вчитајте го документот до последниот пат кога ќе зачувате

Претпоставувајќи да отворите документ во Word и некои промени се преземени во документот, но не сакате да го зачувате документот и сакате да го вратите документот до последниот пат кога ќе зачувате.

Можете брзо да го примените Вчитај ја страната повторно алатка со кликање Kutools > Вчитај ја страната повторно за враќање на документот до последен пат кога ќе зачувате.

Совет: Никогаш не може да се зачува документот.


стрела сино десен меурПоврзани функции


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.