Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо изберете ги сите први редови на табели во Word

Ќе биде едноставно и лесно да се изберат сите први редови од повеќе табели во тековниот документ со примена на алатката Изберете First Rows од Kutools за Word.

Изберете ги сите први редови на табели од целиот документ

Изберете ги сите први редови на табели од избор на документ

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Маси > Изберете Фрист Редови. Погледнете го екранот:

shot ги избира сите први редови од табелите 01

стрела сино десен меур Изберете ги сите први редови на табели од целиот документ

Претпоставувајќи дека имате документ како што е прикажано во скриншот подолу, кој содржи многу табели и сакате брзо да ги одберете сите први редови на табели од документот, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме ставете го курсорот од која било табела, а потоа кликнете на алатката Kutools > Маси > Изберете First Rows.

2. Ќе ги одбере сите први редови на табели. Погледнете ги следните слики од екранот.

shot-select-all-first-row-of-tables

стрела сино десен меур Изберете ги сите први редови на табели од избор на документ

Ако само сакате брзо да ги изберете сите први редови на табели од дел од документот, можете да го направите како што следува:

1. Те молам означете и изберете дел од документот, а потоа кликнете на алатката Kutools > Маси > Изберете First Rows.

2. Ќе ги избере сите први редови од табелите во изборот на тековниот документ. Погледнете ги следните слики од екранот.

shot-select-all-first-row-of-tables

стрела сино десен меур Поврзани функции
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.