Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо одберете го единечниот објект ставки од документ во Word

Како и обично, и ако само сакате да изберете еден ставовите вградување на објект од повеќе Вградување објект ставови на сегашниот Word документ, ќе мора да ги изберете рачно, еден по еден, кој се сметаше за одземаат многу време операции. Сепак, со примена Изберете единечни ставки на ставка за вградување корист на Kutools за Word, овој проблем ќе биде решен брзо и лесно.

Изберете ги сите ставки за единечен објект за вградување од целиот документ.

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools> Пасуси> Одберете пасуси со единечни објекти. Погледнете го екранот:

снимен одберете единични ставки 01


стрела сино десен меур Изберете ги сите ставки за единечен објект за вградување од целиот документ

Да претпоставиме дека имате ворд документ со повеќе Вградување објект ставовите но вие само сакате да изберете еден ставовите вградување на објект за сопствена употреба, може да се направи тоа лесно со следниве инструкции:

1. клик Kutools > Пасуси > Изберете паралелни единици.

2. Тоа ќе го одбере единечниот објект ставки од целиот документ, видете го екранот:


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.