Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо изберете табела која шири повеќе од една страница во Word

Тоа е губење на време за да изберете табела која се шири повеќе од една страница, но со примена на алатката Следна табела во страници in Kutools за Word ќе заштедите време со еден клик.

Изберете табела која шири повеќе од една страница во Word

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Маси > Следна табела во страници. Погледнете го екранот:

снимете ја следнава листа на страници 01


стрела сино десен меур Изберете табела низ страници

Ако претпоставиме дека имате табела која шири повеќе од една страница во тековниот документ како што е прикажано подолу и сакате брзо да ја одберете, можете да го направите со следни чекори.

1. Ве молиме ставете го курсорот на страницата во која се наоѓа првиот ред на табелата, а потоа кликнете на алатката Kutools>Маси> Следна табела во страници.

2. Ќе ја избира табелата на страницата. Погледнете ги следните слики од екранот.

shot-select-next-across-pages-table

стрела сино десен меур Поврзани функции:
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.