Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо селектирајте ги сите табели за една табела во Word

Ако сакате брзо да ги избришете или отстраните сите единечни ќелии од еден документ во Word, наједноставниот начин мора да биде дека можете брзо да ги избирате сите маси од една табела од првиот документ. Со примена на алатката Изберете табели со единечни ќелии in Kutools за Word, со избирање на сите табели со единечни ќелии од Word документ кој содржи различни видови на табели ќе биде многу полесно од било кога.

Изберете ги сите табели со една ќелија од целиот документ

Изберете ги сите табели со една ќелија од изборот на документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Маси > Изберете табели со единечни ќелии. Погледнете слики од екранот:

shot ги избира сите табели со единечни ќелии 01


стрела сино десен меур Изберете ги сите табели со една ќелија од целиот документ

Претпоставувајќи дека имате документ како што е прикажано во скриншот подолу, кој содржи многу табели и едноставно сакате брзо да ги одберете сите табели на една табела од целиот документ, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме ставете го курсорот од која било табела, а потоа кликнете на алатката Kutools > Маси > Изберете единечни редчиња.

2. Ќе ги одбере сите табели со еден ред. Погледнете ја следнава слика од сликата.

shot-select-all-single-cell-tables

стрела сино десен меур Изберете ги сите табели со една ќелија од изборот на документот

Ако сакате само да ги избирате сите единечни табели од еден дел од документот, можете да го направите како што следува:

1. Те молам означете и изберете дел од документот, а потоа кликнете на алатката Kutools >Маси > Изберете табели со единечни ќелии.

2. Ќе ги избира сите табели со една ќелија од изборот. Погледнете ги следните слики од екранот.

shot-select-all-single-cell-tables

стрела сино десен меур Поврзани функции
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.