Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отворете или пристапете до локацијата на папката за стартување на зборови во Word

За да имате шаблон или додаток достапен секогаш кога ќе започнете со збор, мора да го зачувате додатокот или образецот во папката Startup folder. Дали постои лесен начин брзо да се отвори зборот Почетно папка локација во Word? Kutools за Word's Локација за Word стартување алатка може брзо да ја отвори локацијата за стартување со еден клик.

Отворете или пристапете до папката за стартување на збор

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools >> Повеќе >> Локација за Word стартување. Погледнете го екранот:

снимен отворена папка за стартување 1

стрела сино десен меур Отворете или пристапете до папката за стартување на збор

Ако сакате брзо да отворите или да пристапите до папката за стартување на збор во Word, можете брзо да го направите како што следува:

1. Отворете ја апликацијата Office Word, а потоа примените ја оваа алатка со кликнување на Кликнете Kutools >> Повеќе >> Локација за Word стартување.

2. Ќе ја отвори папката за стартување на збор како што е прикажано во екранот подолу.

Како што можете да видите во горенаведениот нагон, можете да ја видите папката за стартување на мојот збор.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    yemi · 4 years ago
    I installed it, downloaded it but still there is nothing I can see when I open my word document, what shall I do?