Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Office Tab: Како да направите резервни копии на групни поставки во Office Tab?

Ако знаете како брзо да отворите или затворите група на документи или датотеки со Office Tab Омилени функција, тоа ќе ја подобри вашата ефикасност во работењето. Ако сакате да знаете како да го користите Омилени функција, ве молиме прочитајте овој документ. Ќе научите како да направите резервна копија и да ги вратите поставките на групата со табулаторот Office од овој напис.

Поставувања за групна резервна копија во Office табот

Увезете ја поставката на група во Office табот


Поставувања за групна резервна копија во Office табот

Ако сте креирале и користеле многу групи за управување со вашите документи или датотеки во Office Tab, можете брзо да ги заштите сите групи пред да ја надградите до најновата верзија или да го префрлите софтверот во нов компјутер. Можете да направите резервни групи како што следува:

1. клик Канцеларија јазиче > Резерва > Извозлив збор Омилени / извозни канцеларии Омилени, видете го екранот:

Забелешка: Во Office 2003, ве молиме десен клик на јазичето, а потоа кликнете Подобрувања> Резервна копија> Извозлив збор Омилени / извозни канцеларии Омилени, видете го екранот:

2. По кликнување Избриши извор на зборови командата, ќе прикаже прозорец како што е прикажано во скриншот подолу.

Совет: Ако треба да ја префрлите резервната копија на групата на нов компјутер, ве молиме проверете Вклучи датотеки опција. Ако е избрана оваа опција, таа ќе ги извезува сите документи или датотеки во рамките на резервната копија, така што нема потреба рачно да ги преместувате тие документи или датотеки во нов компјутер. Вие само треба да ја вметнете групата резервна копија на вашиот нов компјутер со Office Tab.


Увезете ја поставката на група во Office табот

Ако ги извезувате групните поставки, можете брзо да го увезете на следниов начин:

1. клик Канцеларија јазиче > Резерва > Увоз на корист, видете го екранот:

Забелешка: Во Office 2003, ве молиме десен клик на јазичето, а потоа кликнете Подобрувања> Увоз на корист, видете го екранот:

2. По кликнување Увоз на Омилени команда, подигната кутија е исцрпена, ве молиме кликнете Погледни ги копчето за да ја изберете резервната датотека, видете го екранот:

Совет: Ако ја извезувате групата која вклучува документ или датотеки, ве молиме проверете Вклучува датотеки опција за увоз на тие документи или датотеки од тие групи.

3. Потоа кликнете OK копче, во појави надвор Канцеларија јазиче дијалог, одберете една опција колку што ви треба, видете го екранот:

Забелешка: Ако документите или датотеките веќе постојат во истата датотека локација на вашиот компјутер, треба да одлучите дали да ги увезете и заменувате постојните документи или датотеки со нивно внесување од резервната копија.


Користење на јазичиња во апликациите на Microsoft Office како Firefox, Chrome и IE 10!

Бесплатен пробен период во 30 дена| Набавка сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.