Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Office Tab: Како да се справите со паѓања на Office кога е активиран табулаторот Office?

Ако наидете на Office се сруши кога Office Tab е овозможено во некои ретки околности, можете да се обидете да го решите проблемот на следниов начин:

Ве молиме обидете се да ги разрешите Office (Excel, Word или PowerPoint) ако се активира Office Tab.

1. Ве молиме проверете дали сте ја преземале и инсталиравте најновата верзија на софтверот. Одете да ја преземете и инсталирате најновата верзија на софтверот овде.

2. Ако проблемот продолжи по инсталирањето на најновата верзија, Ве молиме одете на оневозможување сите други додатоци во вашата Зборови додатоци менаџер. (Каде е менаџерот за додатоци? На пример, ве молиме кликнете датотека > Опции > Додатоци in Збор 2010.)

Совет: Како да се оневозможат додатоците? Ве молиме изберете COM додатоци од Управување со паѓачката листа во долниот дел од горната скриншот и кликнете Оди ... копче. Во pop-up COM додатоци дијалог прозорецот, ве молиме одштиклирајте го додатокот што сакате да го оневозможите.

Забелешка: Office Tab вклучува Помош во Office табулаторот и Батерии за Word X.XX Додади во.

3. Ако проблемот продолжи, откако ќе ги исклучите сите други додатоци во вашата специфична апликација во Office, како што се Word, ве молиме да снимите екранот на Додатоци менаџер и испратете е-пошта со детални информации за информациите за вашата канцеларија и вашиот компјутерски систем на sales@extendoffice.com. Ве молиме не заборавајте да ги испратите вашите слики од екранот.

Совет: Дали сте инсталирале некој вид софтвер за десктоп за управување на вашиот компјутер? Ако е така, ве молиме деинсталирајте го софтверот за управување со десктоп за тестирање на проблемот. Ако проблемот е решен, тоа значи дека софтверот за управување со работната површина е во спротивност со Office Tab. Ве молиме пратете е-пошта со име на софтверот на sales@extendoffice.com.

Без разлика на кој проблем се соочуваат во Word, Excel или било која друга апликација во Office со користење на Office Tab, и секогаш може да се реши проблемот според горните чекори.


Користење на јазичиња во апликациите на Microsoft Office како Firefox, Chrome и IE 10!

Бесплатен пробен период во 30 дена| Набавка сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Fritz U. Wyssmann · 2 months ago
    Hello, I am using a licensed version of Office tools (Office 2016, 32 bit). That had worked flawlessly in principle. Suddenly the message "OfficeTabsLoader.DLL" / "initialisation error 4" appears. Even uninstalling and a new installation brought no remedy. Best regards, Fritz U. Wyssmann