Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Kutools за Excel 6.50 - Белешки за изданието

Kutools за Excel 6.50 е достапен за симнување сега. Многу функции и алатки се подобрени и подобрени, плус додавање нови нови функции во оваа верзија. Одете да преземете и надградба на најновата верзија на софтверот овде. За повратни информации или сугестии, ве молиме пратете е-пошта до sales # extendoffice.com (ве молиме замени # со @).


стрела сино десен меур Поглед на распоред за читање е достапен за Excel 2013 сега


стрела сино десен меур Напредни комбинации на редови

Со оваа алатка, можете брзо да ги комбинирате и пресметате повеќе редови врз основа на клучната колона. Ве молиме погледнете го следниов пример.


стрела сино десен меур Пополнете прилагодена листа

Со оваа алатка, можете брзо да ги пополните податоците за прилагодените списоци во опсег вертикално или хоризонтално.


стрела сино десен меур Пополнете листови со референци

Со оваа алатка, можете брзо да го наполните или да креирате референца за ќелија на повеќе работни листови во Excel. На пример, за да ја пополните колоната А со сите податоци од други A1 * 100 работни листови во следните слики од екранот.


стрела сино десен меур Конвертор на формат на датотеки

Со оваа алатка, лесно можете да конвертирате повеќе Excel фајлови од XLSX формат во формат XLS или обратно, исто така можете да конвертирате повеќе Excel работни книги во PDF датотеки.


стрела сино десен меур Супер филтер

Со оваа алатка лесно можете да ги филтрирате податоците во тековниот работен лист или опсегот со повеќе услови / критериуми во Excel. Можете брзо да се запознаете како функционира како што следува.

Те молам отворете го вградениот Пример сценарио да научат како брзо да го користат.


Ве молиме кликнете филтри копче за филтрирање на податоци со повеќе критериуми.


Ве молиме кликнете Отстрани копче за да ги откажете резултатите од филтерот.стрела сино десен меур Споредете ги опсезите

Во претходната верзија, на Споредете ги опсезите алатка може да пронајде двојни или уникатни вредности од два опсези или еден опсег. Но, во оваа верзија, на Споредете ги опсезите можат да најдат дупликат или единствени вредности од два опсези. Ако сакате да пронајдете дупликати или уникатни вредности од еден опсег, ве молиме користете го Изберете дупликати и единствени ќелии.


стрела сино десен меур Фиксни: Сите подвидови и комунални услуги ќе бидат обоени во некои ретки околности во Excel 2013.Препорачани алатки за продуктивност

Канцеларија јазиче

златна ѕвезда1 Донеси практични табулатори за Excel и друг канцелариски софтвер, исто како Хром, Firefox и нов Internet Explorer.

Kutools за Excel

златна ѕвезда1 Неверојатни! Зголемете ја вашата продуктивност во 5 минути. Не треба посебни вештини, освен два часа секој ден!

златна ѕвезда1 300 Нови функции за Excel, Направете Excel многу лесен и моќен:

  • Спој ќелии / редови / колони без губење на податоци.
  • Комбинирајте и консолидирајте повеќе листови и работни книги.
  • Споредете ги опсезите, копирајте ги повеќекратните граници, претворете го текстот во датум, единица и конверзија на валути.
  • Сметајте по бои, подредени страни, напредна сортирачка и супер филтер,
  • Повеќе Избери / Вметни / Избриши / Текст / Формат / Линк / Коментар / Учебник / Алатки за работни листови ...

Екран за Kutools за Excel

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.