Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të kombinohen fletët e punës me të njëjtin emër në një fletë pune?

Zakonisht, shpesh keni nevojë të kombinoni disa fletore pune në një doracak master në Excel, por në një situatë mund ta përballoni këtë problem: duke menduar se keni disa fletore pune dhe librat e punës përmbajnë disa emra identikë, këtu ju duhet vetëm të bashkoni të njëjtën fletë pune emrat e të dhënave në fletën e tyre të veçantë. Si mund të bësh?

Bashkoni fletët e punës me të njëjtin emër në një fletë pune me komandën Copy and Paste

Bashkoni fletët e punës me të njëjtin emër në një pune me Kutools për Excel

Mjetet e produktivitetit të Excel

Tab Zyra: Sillni skeda të fuqishme në Office (përfshini Excel), ashtu si Chrome, Safari, Firefox dhe Internet Explorer. Ruajeni gjysmën e kohës dhe reduktoni mijëra klikime të miut për ju. 30-ditë pa gjyq të lirë

Kutools për Excel: Save 70% të kohës tuaj dhe zgjidh 80% Probleme Excel për ju. 300 + veçori të përparuara të dizajnuara për skenarin e punës 1500 +, e bëjnë Excel-in shumë lehtë dhe rrisin produktivitetin menjëherë. 60-ditë pa gjyq të lirë


shigjetë flluskë e djathtë blu Bashkoni fletët e punës me të njëjtin emër në një fletë pune me komandën Copy and Paste


Duket se nuk ka metoda të tjera të thjeshta përveç përdorimit të Kopjo dhe ngjit komanda për të kombinuar të dhënat nga emrat e njëjtë të fletës së punës.

Së pari, hapni të gjitha librat e punës që përmbajnë emrat e njëjtë të fletës së punës që dëshironi të bashkoni, pastaj kopjoni të dhënat nga tabela të tjera të emrit të njëjtë dhe pastaj ngjitini të dhënat në fletën e punës master që dëshironi të kombinoni. Me këtë kopjim të përsëritur dhe veprim paste, ju mund të kopjoni të gjitha të njëjtat të dhëna pune në fletët e punës.


shigjetë flluskë e djathtë blu Bashkoni fletët e punës me të njëjtin emër në një pune me Kutools për Excel

La Kopjo dhe ngjit komanda është mënyra më e lehtë për të kombinuar të dhënat nga fletët e njëjta të emrit, por nëse ka qindra fletë pune të njëjtë duhet të shkrihen, kjo metodë do të harxhohet dhe do të jetë e lodhshme.

Por me Kombinoj dobia e Kutools për Excel, mund të bashkoni shumë fletë pune të njëjta me të njëjtin emër në fletët e punës master.

Kutools për Excel përfshin më shumë se mjetet e përdorshme të 300 Excel. Falas për të provuar pa asnjë kufizim në ditët e 30. Get it tani

Për shembull, unë kam dy libër pune (BookA dhe BookB), BookA përmban katër fletë pune (Grade1, Grade2, Grade3, Grade4) dhe BookB përmban tre fletë pune (Grade1, Grade2, Grade3) dhe tani mund të kombinoj të dhënat në fletët e punës Grade1 formojini dy librat e punës në një libër të ri të punës e cila vazhdon me emra të njëjtë të fletës së punës, kështu bën edhe fletë pune të njëjta. Shiko fotografitë në vijim:

doc-merge-njëjtë-name-worksheets1

doc-button2

doc-merge-njëjtë-name-worksheets3

doc-button1
doc-merge-njëjtë-name-worksheets2

Pas instalimit të Kutools për Excel, ju lutemi bëni si në vijim:

1. Click Ndërmarrje > Kombinoj, shihni screenshot:

doc-merge-njëjtë-name-worksheets4

2. në Kombinoje fletët e punës magjistar, zgjidhni Kombinoje të gjithë fletët e punës të njëjta në një fletë pune opsion. Shih screenshot:

doc-merge-njëjtë-name-worksheets5

3. Click tjetër button, në step2 të magjistarit, të gjitha librat e punës të hapura dhe fletët e punës janë të shënuara në kutinë e listës, nëse dëshironi të shtoni fletore të punës ose dosje, ju mund të klikoni Shtoj butonin për të futur skedarët që dëshironi të kombinoni. Ju mund të klikoni button1 butonin për të zgjedhur gamën që dëshironi të përdorni. (Sipas parazgjedhjes, varg i përdorur është zgjedhur për secilën tabelë) Shikoni pamjen e ekranit:

doc-merge-njëjtë-name-worksheets6

4. Pastaj kliko tjetër button në step3 të magjistarit, specifikoni cilësimet e mëposhtme si nevojën tuaj, shih screenshot:

doc-merge-njëjtë-name-worksheets7

5. Pas përfundimit të cilësimeve, kliko Fund butonin për të kombinuar të njëjtin emër. Dhe ju do të pyeteni nëse doni ta ruani këtë skenar, nëse dëshironi ta ruani këtë skenar, ju lutemi klikoni po, dhe futni emrin e skenarit, (shihni fotografitë në vijim), nëse nuk dëshironi ta ruani këtë skenar, klikoni jo. Kur doni ta përdorni këtë skenar, ju vetëm duhet të klikoni skenar button për të zgjedhur emrin e skenarit që ju nevojitet në magjistarin step2.

doc-merge-njëjtë-name-worksheets8 -2 doc-merge-njëjtë-name-worksheets9

6. Pastaj të dhënat në fletë pune të njëjtë janë shkrirë ndaras në fletën e tyre të punës dhe çdo informacion pune është futur në qelizën e parë të të dhënave si komente. Në të njëjtën kohë, fletë pune tjetër gjithashtu kopjohet në librin e punës me emrin e vet. shih screenshots:

doc-merge-njëjtë-name-worksheets1 doc-button2


doc-merge-njëjtë-name-worksheets10


doc-button1
doc-merge-njëjtë-name-worksheets2

Nëse dëshironi të dini më shumë rreth kësaj veçori, ju lutemi klikoni Kombinoje të gjithë fletët e punës të njëjta në një fletë pune.


Artikujt Related:

Si të kombinoni disa fletore të punës në një libër pune në Excel?

Si t'i bashkoni fletët e punës / librat e punës në një fletë pune?

Si të përmbledhim të dhënat nga fletët e punës / librat në një fletë pune?


Mjetet e produktivitetit të Excel

Shirit i Excel (me Kutools për Excel të instaluar)

300 + Avancimet e avancuara Rrit produktivitetin tuaj nga 70% dhe ndihmoni të qëndroni jashtë turmës!

Dëshironi të përfundoni punën tuaj të përditshme shpejt dhe në mënyrë të përkryer? Kutools Për Excel sjell 300 + karakteristika të përparuara të ftohta dhe të fuqishme (Të kombinohen workbooks, shuma nga ngjyra, përmbajtja e ndarë e qelizave, data e konvertimit, etj.) Për Skenarët e punës së 1500 +, ju ndihmon të zgjidhni 80% Problemet e Excel.

 • Merreni me të gjitha detyrat e ndërlikuara në sekonda, ndihmoni për të rritur aftësinë tuaj të punës, merrni sukses nga konkurrenca e ashpër, dhe mos u shqetësoni për të qitur.
 • Kurseni shumë kohë pune, lini shumë kohë që të doni dhe të kujdeseni për familjen dhe të gëzoni një jetë të rehatshme tani.
 • Zvogëloni mijëra klikime të tastierës dhe të miut çdo ditë, lehtësoni sytë dhe duart tuaja të lodhura, dhe të ju jap një trup të shëndetshëm.
 • Bëhuni ekspert i Excel në minutat 3 dhe merrni shikim admiring nga kolegët ose miqtë tuaj.
 • Nuk ka më nevojë të mbani mend ndonjë formulë të dhimbshme dhe kodet VBA, të keni një mendje relaksuese dhe të këndshme, të ju jap një emocion që kurrë nuk keni pasur më parë.
 • Kaloni vetëm $ 39, por vlerë se $ 4000 trajnimin e të tjerëve. Duke u përdorur nga elitat 110,000 dhe kompanitë e mirënjohura 300 +.
 • Gjyqi 60-i i pakufizuar falas. Garancia 60-ditore e parave. Përmirësim i lirë dhe mbështetje për vitet 2. Blej një herë, përdorni përgjithmonë.
 • Ndryshoni mënyrën si punoni tani dhe ju jepni një jetë më të mirë menjëherë!

Office Tab sjell tabela efikase dhe të përdorshme në Office (përfshijë Excel), Ashtu si Chrome, Firefox dhe IE i ri

 • Rrit produktivitetin tuaj nga 50% gjatë shikimit dhe redaktimit të dokumenteve të shumta.
 • Ulja qindra klikimeve të miut për ju çdo ditë, thoni lamtumirë dorës së miut.
 • Hapni dhe krijoni dokumente në skedat e reja të dritares së njëjtë, në vend se në dritare të reja.
 • Ndihmoni të punoni më shpejt dhe lehtë të dilni nga turma! Një e dyta për të kaluar mes dhjetra dokumenteve të hapura!
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.