Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të kërkoni shpejt të gjitha emailet nga dërguesi i emailit të zgjedhur në Outlook?

Për përdorimin e Outlook-it, gjithmonë duhet të kërkojmë të gjitha emailet e dërguesit të emailit të veçantë. Me tutorialin e mëposhtëm, do të mësoni se si të kërkoni shpejt të gjitha emailet që përmbajnë adresën e dërguesit të emailit të zgjedhur në Outlook.

Kërkoni manualisht të gjitha emailet nga një dërgues i caktuar në Outlook

Shpejt kërkoni të gjitha emailet nga dërguesi i emailit të zgjedhur me dy klikimeide e mire3

Save or Export Multiple email në skedarë të tjerë fomat (PDF / HTML / WORD / EXCEL) në Outlook

Ndonjëherë, mund të dëshironi të ruani ose eksportoni emailet në një dosje si skedarë të tjerë të formatit, si p.sh., skedarët PDF, Word ose Excel në Outlook. Në Outlook, asnjë nga funksioni Save as dhe Export nuk mund të trajtojë këtë punë. Megjithatë, Kutools për Outlook's Save as file shërbimeve mund të eksportojnë email të shumëfishta në një dosje si skedarë me formate të shumta në të njëjtën kohë. Klikoni për 45 ditë provë falas!
doc eksportoni email tek msg 8
Kutools për Outlook: me dhjetra shtojca të dobishme të Outlook-it, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 45.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kërkoni manualisht të gjitha emailet nga një dërgues i caktuar në Outlook

Shumë njerëz përdorën për të kërkuar email duke përdorur Outlook Kërko funksion. Ju lutem merrni atë bërë si më poshtë.

1. Kliko në Kërko fushë për të mundësuar Kërko Tool funksion.

2. Në Kutia në kërkim, shkruani adresën email të dërguesit që dëshironi të kërkoni të gjitha emailet nga. Shih screenshot:

3. Pastaj do të shihni të gjitha emailet të cilat përfshijnë adresën specifike të emailit nga Dosja e tanishme janë të shënuara më poshtë Kërko fushë.


shigjetë flluskë e djathtë blu Shpejt kërkoni të gjitha emailet nga dërguesi i emailit të zgjedhur me dy klikime

Me metodën e mësipërme, duhet të shkruani manualisht emrin e kërkimit ose adresën në kutinë e kërkimit dhe gjithashtu të gjitha emailet që përmbajnë adresën e dërguesit do të jenë lista çfarëdo që adresa e dërguesit është si një dërgues ose një marrës. Në disa raste, mund të dëshironi të gjeni emailet që vijnë vetëm nga ky dërgues, ose mailet e pranuara nga ky dërgues ose të gjitha emailet e përmbajnë këtë dërgues. Funksioni i kërkimit i ndërtuar nuk mund ta trajtojë atë, por Kutools për Excel'S Nga dërguesi dobia mund të të bëjë një nder.

Kutools for Outlook , Përfshin 20 + veçori dhe mjete të fuqishme për Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 dhe Office 365.

Pa instaluar Kutools për Outlook, dhe pastaj bëni si më poshtë hapa:

Zgjidh një email që ju duhet për të gjetur dërguesin, kliko Kutools > Nga dërguesi, dhe zgjidhni një mundësi si të keni nevojë. Për shembull, zgjidhni Mesazhet nga dërguesi, do të listojë të gjitha emailet e dërguara vetëm nga dërguesi.

kërko doc nga dërguesi 1

Pas klikimit, adresa e dërguesit të postës elektronike nga email-i që keni zgjedhur do të shtohet automatikisht në Kërko ngritur. Dhe një i ri Kërko tab do të shfaqet në të njëjtën kohë dhe pastaj të gjitha emailet që dërgohen nga adresa e dërguesit të përzgjedhur Të gjitha artikujt e postës janë të shënuara nën Kërko fushë. Shih screenshot:

kërko doc nga dërguesi 2

Gjithashtu, mund të klikoni me të djathtën në email dhe klikoni Gjej të afërm (Kutools) > Nga dërguesi për të aplikuar shërbimin.
kërko doc nga dërguesi 3

shënim: Nëse doni vetëm të filtroni emailet nga dosja aktuale, ju vetëm duhet të klikoni Dosja e tanishme sipas Kërko Tab.

hiqni të gjitha kontaktet e dyfishta nga një ose disa dosje të kontakteve në perspektivë

Nganjëherë, ne mund të shtojmë vazhdimisht të njëjtat kontakte, si mund të heqim kontaktet e dyfishta nga një ose disa dosje të kontakteve? Kutools për Outlook's Duplicate Contacts Funksioni mund të heqë shpejt ose shkrijë kontakte të dyfishta bazuar në email, emër të plotë ose kritere të tjera nga një ose më shumë dosje të kontakteve. Klikoni për 45 ditë provë falas!
doc hequr kontatcs kopjuar
Kutools për Outlook: me dhjetra shtojca të dobishme të Outlook-it, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 45.

Artikuj relative:Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.