Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të shtoni skedën e zhvilluesit në Ribbon në Outlook?

By default, skeda e zhvilluesit nuk shfaqet në Shiritin në Microsoft Outlook. Megjithatë, është e vështirë të regjistroni / të ekzekutoni makro, të zgjidhni format ose format e dizajnit, nëse nuk konfiguroni të shfaqni skedën e zhvilluesit. Ky artikull është që t'ju udhëzojë të shtoni skedën e zhvilluesit në Ribbon në Microsoft Outlook.

Shto skedën e zhvilluesit në Ribbon në Outlook 2010 dhe 2013

Shto skedën e zhvilluesit në Ribbon në Outlook 2007

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluShto skedën e zhvilluesit në Ribbon në Outlook 2010 dhe 2013

Për të shtuar skedën e zhvilluesit në Ribbon në Microsoft Outlook 2010 dhe 2013, bëj si më poshtë:

Hapi 1: Klikoni Skedar tab dhe Opcionet button në Outlook 2010 / 2013.

Hapi 2: Në Opsionet e Outlook dialog box, klikoni në Rregullo shiritin në shiritin e majtë.

Hapi 3: Në seksionin e duhur, zgjidhni Tabs kryesorePersonalizoni Shiritin kuti.

Hapi 5: Kontrolloni Zhvillues pika. Shihni pamjen e ekranit të mësipërm.

Hapi 6: Kliko OK.

Pastaj ju do të ktheheni në pamjen kryesore të Microsoft Outlook, dhe ju mund të shihni Zhvillues Tab është shtuar në Shiritin.


shigjetë flluskë e djathtë bluShto Tabin e Zhvilluesit në Mesazhin / Emërimin / Dritaren e Kontaktit të Outlook 2007

Megjithëse është e pamundur të tregosh Shiritin në ndërfaqen kryesore të Outlook 2007, mund të shtojmë Tabin e Zhvilluesit në dritaren e Mesazhit, dritaren e Emërimit, dritaren e kontaktit etj. Këtu do të marr dritaren e Mesazhit për shembull.

Hapi 1: Krijo një mesazh të ri me email duke klikuar Skedar > I ri > Mesazhi i postës.

Hapi 2: Klikoni Butoni i Zyrës në këndin e sipërm të majtë> Opsionet e redaktorit në dritaren e Mesazhit.

Hapi 3: Në kutinë e dialogut të zgjedhjes së Editorit, klikoni popullor në anën e majtë, kontrolloni mundësinë e Trego Tabin e Zhvilluesit në Shiritin, dhe klikoni OK button. Shikoni shtyllën e ekranit më poshtë:

doc-zhvilluesi-tab-4Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    TERRENCE · 2 years ago
    THANKS SO MUCH, FINALLY, I knew it was here in 2007 but I couldn't seem to find it. Not much info on the net about outlook 2007 anymore.