Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të kopjoni shtojcën në një tjetër email në Outlook?

Në përgjithësi, është e lehtë të kopjoni bashkëngjitjet nga një e-mail në një tjetër me kopjimin dhe ngjitjen në pamjen e jashtme. Por ky artikull do të prezantojë disa metoda shumë të zgjuara për të kopjuar bashkëngjitjet në një tjetër email me vetëm zvarritje ose klikim.

Lehtësisht përgjigjeni me email të zgjedhur me të gjitha bashkëngjitjet origjinale të ruajtura në Outlook

Në përgjithësi, bashkëngjitjet origjinale largohen kur përgjigjen një email në Outlook. Por, me fantastike Përgjigju me Shtojcën tipar i Kutools për Outlook, ju lehtë mund t'i mbani të gjitha bashkëngjitjet e postës elektronike kur ju përgjigjeni në Outlook. Kliko për gjykim falas 60-ditore pa kufizime!

përgjigjuni me bashkëngjitjet

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluKopjoni bashkëngjitjet në një tjetër email të ri në Outlook

Kjo metodë do të prezantojë një mënyrë shumë të zgjuar për të kopjuar një ose disa bashkëngjitje nga një email në një të re me zvarritje vetëm.

1. Në postë shikoni, klikoni për të hapur e-mail bashkëngjitjet e të cilëve do të kopjoni në Pane Leximi.
2. Përzgjidhni një ose disa bashkësi në Pane Leximi, tërhiqni bashkëngjitjet e përzgjedhura në listën e postës, lirojeni miun derisa kursori të ndryshojë. Shihni screenshot më poshtë:

shënim: Mbajtja e Ctrl kyç, ju mund të zgjidhni bashkëngjitjet e shumta që nuk janë të lidhura duke i klikuar ato një nga një; duke mbajtur Ndryshim kyç, ju mund të zgjidhni bashkëngjitjet e shumta ngjitur duke klikuar të parën dhe të fundit.

3. Tani të gjitha bashkëngjitjet e përzgjedhur kopjohen dhe futen në një email të ri, siç tregohet në ekranin e mëposhtëm. Hartoni emailin e ri dhe dërgojeni.


shigjetë flluskë e djathtë bluKopjoni bashkëngjitjet në përgjigjen e email-it në Outlook

Ndonjëherë, mund të dëshironi të bashkëngjitni skedarë të mbetur të emailit origjinal kur ju përgjigjeni në Outlook. Kjo metodë do të prezantojë Përgjigju me Shtojcën tipar i Kutools për Outlook për të kopjuar të gjitha bashkëngjitjet në përgjigjen e emailit.

Kutools për Outlook - Me më shumë se shtesat shtesë të përdorshme të 20 Outlook, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60

1. Në postë shikoni, përzgjidhni emailin që do t'ju përgjigjeni dhe klikoni Kutools > Përgjigju me Shtojcën > Përgjigju me Shtojcën or Përgjigju Gjithçka me Shtojcën. Shih screenshot:

2. Tani të gjitha bashkëngjitjet e email-it origjinale janë kopjuar dhe ngjitur në email-in e përgjigjeve siç tregohet në ekranin e mëposhtëm. Shkruaj e-mailin që përgjigjet dhe dërgojeni.

Kliko për ta shkarkuar Kutools për Outlook, 60-ditë falas pa kufizim!

Demo: Kopjoni bashkëngjitjet në përgjigjen e email-it në Outlook

Bakshish: Në këtë Video, Kutools tab është shtuar nga Kutools për Outlook. Nëse keni nevojë për të, ju lutem klikoni këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!


shigjetë flluskë e djathtë bluArtikuj që kanë lidhjeKutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    S. Escobar · 9 months ago
    Would like to know how to do things without having to buy more attachments. If you only have 2 or 3 letters or other to deal with each month, it is not cost effective to keep buying more extras that used to be free. Ex. Copying an email to Word exactly as it is or translating an attachment etc. Please stop changing things, it makes our lives more complicated. S.