Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të kërkoni listën e adresave globale me emër në Outlook?

Është e lehtë të kërkoni me emër në një dosje kontakti në Outlook, por a dini të kërkoni një kontakt me emër në Listën e Adresave Globale? Ky artikull do t'ju tregojë hapat e hollësishëm për ta arritur atë.

Kërko listën e adresave globale sipas emrit në Outlook

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë bluKërko listën e adresave globale sipas emrit në Outlook

Për të kërkuar kontakte me emër në Listën Globale të Adresave në Outlook, bëni si më poshtë:

1. click Ballina > trajtuar librin për të hapur Librin e Adresave.

shënim: Gjithashtu mund të hapni Librin e Adresave duke klikuar tek, Ccose Bcc butonin në një postë kompozuese.

Kutia e dialogut të Librit të Adresave, ju lutemi zgjidhni Lista e Adresave Globale nga trajtuar librin drop down list, dhe kliko Gjetja e avancuar. Shih screenshot:

3. Në popping out Find dialog box, ju lutemi shkruani emrin e fundit që do të kërkoni nga në Mbiemri dhe klikoni butonin OK button. Shih screenshot:

Tani do të shihni kontaktin me emrin e fundit të caktuar është gjetur në Listën e Adresave Globale. Shih screenshot:


shigjetë flluskë e djathtë bluArtikuj që kanë lidhje

Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

shtënë kutools outlook dukaks tab 1180x121
shtënë kutools outlook kutools plus tab 1180x121

Kutools për Outlook - Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook, Përmirësoni Efikasitetin 70% Për ju

  • Operacionet e komplikuara dhe të përsëritura mund të bëhen një përpunim një herë në sekonda.
  • Dërgoni email të shumëfishta në mënyrë individuale me një klikim dhe automatikisht përpara me rregulla.
  • Auto CC / BCC çdo email dërgues dhe i lehtë për rregullimin e rregullave, dhe auto përgjigje pa kërkuar server shkëmbimi.
  • E-mail të fuqishëm junk filtër, hiqni email-in e kopjuar, përgjigjuni me shtojcën, grumbullimin e operacioneve me një klikim dhe kështu me radhë ...
  • Gjyqi 60-i i pakufizuar falas. Garancia 60-ditore e parave. 2 vjet përmirësim dhe mbështetje falas. Blej një herë, përdorni përgjithmonë.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.