Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të fsheheni kohën e dërguar gjatë dërgimit të mesazhit në Outlook?

Ndoshta në disa raste, ju doni të fshehni kohën e dërguar nga marrësit gjatë dërgimit të mesazhit përmes Outlook, por nuk ka mënyrë të drejtpërdrejtë për të fshehur kohën e dërguar. Në këtë artikull, unë prezantoj një rrugë të rrumbullakët për të zgjidhur këtë punë.
doc fshehur kohën e dërguar 1

hiqni të gjitha kontaktet e dyfishta nga një ose disa dosje të kontakteve në perspektivë

Nganjëherë, ne mund të shtojmë vazhdimisht të njëjtat kontakte, si mund të heqim kontaktet e dyfishta nga një ose disa dosje të kontakteve? Kutools për Outlook's Duplicate Contacts Funksioni mund të heqë shpejt ose shkrijë kontakte të dyfishta bazuar në email, emër të plotë ose kritere të tjera nga një ose më shumë dosje të kontakteve. Klikoni për 45 ditë provë falas!
doc heq kontaktet e kopjuara 1
Kutools për Outlook: me dhjetra shtojca të dobishme të Outlook-it, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 45.

Fshiheni kohën e dërguar gjatë dërgimit të mesazhit në Outlook

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Fshiheni kohën e dërguar gjatë dërgimit të mesazhit në Outlook

Ne nuk mund ta fshehin kohën e dërguar në Outlook, por nëse nuk doni që marrësit ta dinë kohën e vërtetë të dërgimit, mund ta ndryshoni kohën e dërguar duke ndryshuar kohën e kompjuterit.

A. Në Windows 10, ju mund të bëni si më poshtë:

1. Në taskbar, right click në datetime, dhe zgjidhni Rregulloni datën / orën nga menyja e kontekstit.
doc fshehur kohën e dërguar 2

2. Në Cilësimet dritare, fikni Vendosni automatikisht kohën, pastaj kliko Ndryshim button.
doc fshehur kohën e dërguar 3

3. Pastaj ndryshoni datën dhe kohën si keni nevojë në Ndryshoni datën dhe kohën dritare.
doc fshehur kohën e dërguar 4

4. click Ndryshim për të ndryshuar datetime, dhe tani gjatë dërgimit të postës elektronike në Outlook, koha e dërguar nuk është data dhe ora reale.

B. Në Windows 8 / 7, ju mund të bëni si më poshtë:

1. Në taskbar, right click në datetime, dhe zgjidhni Rregulloni datën / orën nga menyja e kontekstit.

2. Në Data dhe ora dialog, kliko Ndryshoni datën dhe kohën button në anën Data dhe ora Tab.

3. Në Cilësimet e datës dhe kohës dialog, specifikoni datën dhe kohën e re si të keni nevojë, dhe klikoni OK > OK për të ruajtur datën dhe kohën e re.
doc fshehur kohën e dërguar 5

Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

shtënë kutools outlook dukaks tab 1180x121
shtënë kutools outlook kutools plus tab 1180x121

Kutools për Outlook - Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook, Përmirësoni Efikasitetin 70% Për ju

  • Operacionet e komplikuara dhe të përsëritura mund të bëhen një përpunim një herë në sekonda.
  • Dërgoni email të shumëfishta në mënyrë individuale me një klikim dhe automatikisht përpara me rregulla.
  • Auto CC / BCC çdo email dërgues dhe i lehtë për rregullimin e rregullave, dhe auto përgjigje pa kërkuar server shkëmbimi.
  • E-mail të fuqishëm junk filtër, hiqni email-in e kopjuar, përgjigjuni me shtojcën, grumbullimin e operacioneve me një klikim dhe kështu me radhë ...
  • Gjyqi 60-i i pakufizuar falas. Garancia 60-ditore e parave. 2 vjet përmirësim dhe mbështetje falas. Blej një herë, përdorni përgjithmonë.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.