Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të hiqni bashkëngjitjet e dyfishta në mesazhet Outlook?

Në përgjithësi, ju mund të merrni disa email me bashkëngjitje të kopjuara në Outlook të cilat do të zënë kujtesën. Ky artikull paraqet dy mënyra për të hequr bashkëngjitjet e kopjuara në Outlook.

Hiqni bashkëngjitjet e kopjuara me dorë

Hiq kopjimet e kopjuara nga Kutools për Outlookide e mire3

hiqni të gjitha kontaktet e dyfishta nga një ose disa dosje të kontakteve në perspektivë

Nganjëherë, ne mund të shtojmë vazhdimisht të njëjtat kontakte, si mund të heqim kontaktet e dyfishta nga një ose disa dosje të kontakteve? Kutools për Outlook's Duplicate Contacts Funksioni mund të heqë shpejt ose shkrijë kontakte të dyfishta bazuar në email, emër të plotë ose kritere të tjera nga një ose më shumë dosje të kontakteve. Klikoni për 45 ditë provë falas!
doc heq kontaktet e kopjuara 1
Kutools për Outlook: me dhjetra shtojca të dobishme të Outlook-it, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 45.
Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Hiqni bashkëngjitjet e kopjuara me dorë

Në Outlook, nuk ka asnjë funksion të ndërtuar që mund të gjejë bashkëngjitjet e kopjuara dhe t'i largojë ato, vetëm mund t'i hiqni bashkëngjitjet e kopjuara një nga një.

Klikoni me të djathtën në shtojcën që dëshironi të hiqni dhe zgjidhni Hiq bashkëngjitjen nga menyja e kontekstit.
doc hiqni kopjimin e kopjimit 1

Dhe kliko Hiq bashkëngjitjen në hapjen e dialogut rikonfirmues.
doc hiqni kopjimin e kopjimit 2


Hiq kopjimet e kopjuara nga Kutools për Outlook

Në të vërtetë, ju mund të hiqni bashkëngjitjet e kopjuara duke kërkuar email-in e kopjuar që përmbajnë të njëjtat lëndë, trupa dhe bashkëngjitje, pastaj hiqni email-in e kopjuar. Por si mund të heqë email-in e duplikuar sa më shpejt të jetë e mundur në Outlook? Kutools for Outloo'S Duplicate Emails mund të të bëjë një favor të mirë.

Kutools for Outlook , Përfshin 20 + veçori dhe mjete të fuqishme për Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 dhe Office 365.

Pa instaluar Kutools për Outlook, dhe pastaj bëni si më poshtë hapa:

1. click Kutools > Duplicate Emails.
doc hiqni kopjimin e kopjimit 3

2. Në Duplicate emails dialog, kontrolloni dosjet që dëshironi të gjeni email-in e kopjuar dhe zgjedhni All selected folders or Same folder nga lista e drop-down e Find duplicates in.
doc hiqni kopjimin e kopjimit 4

Këshillë: Nëse zgjidhni All selected folders nga Find duplicates in drop-down list, ai do të krahasojë dhe të heqë email-et e dublikuara nëpër dosje, nëse kontrolloni Same folder, ajo do të krahasojë dhe të heqë kopjuar email në të njëjtën dosje.

3. click Fshij, atëherë të gjitha email kopjuar janë gjetur dhe lista në Duplicate emails dialog.
doc hiqni kopjimin e kopjimit 5

4. click Fshij, dhe një dialog hapet për t'ju treguar numrin e emaileve të kopjuar të kopjuar.
doc hiqni kopjimin e kopjimit 6

5. click OK > Dalje për të përfunduar dhe për të dalë nga funksioni.

Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

shtënë kutools outlook dukaks tab 1180x121
shtënë kutools outlook kutools plus tab 1180x121

Kutools për Outlook - Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook, Përmirësoni Efikasitetin 70% Për ju

  • Operacionet e komplikuara dhe të përsëritura mund të bëhen një përpunim një herë në sekonda.
  • Dërgoni email të shumëfishta në mënyrë individuale me një klikim dhe automatikisht përpara me rregulla.
  • Auto CC / BCC çdo email dërgues dhe i lehtë për rregullimin e rregullave, dhe auto përgjigje pa kërkuar server shkëmbimi.
  • E-mail të fuqishëm junk filtër, hiqni email-in e kopjuar, përgjigjuni me shtojcën, grumbullimin e operacioneve me një klikim dhe kështu me radhë ...
  • Gjyqi 60-i i pakufizuar falas. Garancia 60-ditore e parave. 2 vjet përmirësim dhe mbështetje falas. Blej një herë, përdorni përgjithmonë.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.