Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të eksportojmë ose futni detajet e kontakteve në Word në Outlook?

A keni provuar ndonjëherë të eksportoni detajet e kontakteve të Outlook në një dokument të Word-it për ndonjë qëllim? Ky artikull do t'ju tregojë dy metoda për ta bërë atë bërë.

Eksporto ose futni detajet e kontakteve në Word duke përdorur Librin e Adresave

Eksporto ose futni detajet e kontakteve në Word duke kopjuar dhe ngjitur

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Eksporto ose futni detajet e kontakteve në Word duke përdorur Librin e Adresave

Ju mund të eksportoni detajet e kontakteve të Outlook në dokumentin Word duke përdorur Librin e Adresave në Word. Ju lutem bëni si më poshtë.

1. Krijo një dokument Word, kliko Skedar > Opcionet për të hapur Opsionet e Fjalës dritare.

2. Në Opsionet e Fjalës dritare, ju lutem:

Kliko 2.1 Quick Toolbar i qasjes në shiritin e majtë;

2.2 Zgjidh Komandat jo në shirit nga Zgjidhni komandat nga drop-down list;

2.3 Zgjidh Libri i adresave in kutinë e komandës;

Kliko 2.4 Shtoj button.

Kliko 2.5 OK button. Shih screenshot:

3. Tani trajtuar librin butoni shtohet në Qasja e shpejtë e mjetit Bar. Ju lutemi klikoni atë për të hapur Zgjidhni Emrin kuti dialogu.

4. Në Zgjidhni Emrin dialog, ju duhet të zgjidhni një libër adresash nga trajtuar librin drop-down list, zgjidhni një kontakt që do të eksportoni detajet e tij në listën e kontakteve dhe pastaj klikoni në OK button. Shih screenshot:

Pastaj detajet e kontakteve të përzgjedhura eksportohen në dokumentin e Fjalës. Shih screenshot:

shënim: Detajet e mësipërme të kontaktit përfshijnë vetëm "Emri Mbiemri","adresën postare"Dhe"Vendi / Rajoni".

Për eksportimin e fushave të kontakteve më të specifikuara në Word, provo metodën tjetër.


Eksporto ose futni detajet e kontakteve në Word duke kopjuar dhe ngjitur

Ju mund të specifikoni fushat e kontakteve për tu eksportuar në dokumentin Word. Ju lutem bëni si më poshtë.

1. Në Outlook, zhvendosni në pamjen Kontaktet. Kliko Pamje > Ndrysho pamjen > Menaxho Shikimet. Shih screenshot:

2. Click I ri butonin në Menaxho të gjitha pamjet kuti dialogu. Dhe në Krijo një pamje të re dialog, futni një emër për pamjen e re në Emri i pamjes së re kutinë, zgjidhni Letër Lloji i pamjes dhe pastaj klikoni në OK button. Shih screenshot:

3. Në Cilësimet e avancuara të pamjes dialog box, klikoni në Columns button.

4. Në Trego kolonat ju duhet të shtoni kolonat që dëshironi të shfaqni në dokumentin e Fjalës në kutinë e djathtë ose të hiqni kolonat që nuk dëshironi të shfaqen në dokumentin Word nga kutia e djathtë dhe pastaj klikoni në kutinë e dialogut OK button. Shih screenshot:

5. Click OK kur të kthehet në kutinë e dialogut të mëparshëm për të përfunduar cilësimet.

6. click Pamje > Ndrysho pamjen, dhe klikoni emrin e shikimit që sapo keni krijuar për ta hapur atë. Shih screenshot:

7. Djathtas klikoni kontaktin që ju nevojitet për të eksportuar në Word dhe klikoni Copy nga menyja e kontekstit.

8. Hapni një dokument Word, klikoni me të djathtën në vendin ku dëshironi të gjeni detajet e kontaktit dhe më pas zgjidhni Mbani tekstin vetëm (T) nga menyja e klikimit të djathtë. Shih screenshot:

Pastaj mund të shihni detajet e kontaktit në dokumentin e Fjalës si më poshtë shihni screenshot.


Artikujt Related:Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.