Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të pranoni automatikisht kërkesën për mbledhje nga personi i caktuar në Outlook?

Kur merrni ftesë takimi në Outlook, ju duhet të pranoni manualisht kërkesën e mbledhjes dhe dërgoni përgjigjen te dërguesi. A ka ndonjë mënyrë të lehtë për të pranuar automatikisht atë nga një person i caktuar në Outlook? Metoda në këtë artikull do t'ju bëjë një nder.

Auto pranon kërkesën e takimit nga personi i caktuar me kodin VBA


Hiq lehtë kopjoni email-et nga dosjet e specifikuara të email-it në të njëjtën kohë në Outlook:

Fshihet Dupliko email dobia e Kutools për Outlook mund t'ju ndihmojnë të hiqni menjëherë të gjitha email-et e kopjuara nga një skedar email ose dosje të shumta të specifikuara në të njëjtën kohë në Outlook. Shih screenshot:

Kutools për Outlook: Me më shumë se shtesat shtesë të përdorshme të 40 Outlook, mund të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 45. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Auto pranon kërkesën e takimit nga personi i caktuar me kodin VBA

Kodi i mëposhtëm i VBA mund të të ndihmojë të pranosh automatikisht kërkesën për takim që dërgon nga një person i caktuar në Outlook. Ju lutem bëni si më poshtë.

1. Shtypni Ndalet + F11 çelësat për të hapur Microsoft Visual Basic për Aplikime dritare.

2. Në Microsoft Visual Basic për Aplikime dritare, klikoni dy herë ThisOutlookSession në panelin e majtë për të hapur dritaren e Kodit, dhe pastaj kopjoni kodin e VBA më poshtë në dritare. Shih screenshot:

Kodi VBA: Auto pranon kërkesën për mbledhje nga personi i caktuar në Outlook

Public WithEvents GItems As Outlook.Items
'Updated by ExtendOffice 20180814
Private Sub Application_Startup()
  Set GItems = Outlook.Application.Session.GetDefaultFolder(olFolderInbox).Items
End Sub
Private Sub GItems_ItemAdd(ByVal Item As Object)
Dim xMtRequest As MeetingItem
Dim xAppointmentItem As AppointmentItem
Dim xMtResponse As MeetingItem
If Item.Class = olMeetingRequest Then
  Set xMtRequest = Item
  Set xAppointmentItem = xMtRequest.GetAssociatedAppointment(True)
  If xAppointmentItem.GetOrganizer.Name = "Sender Name" Then
    With xAppointmentItem
      .ReminderMinutesBeforeStart = 45
      .Categories = "Orange Category"
      .Save
    End With
    Set xMtResponse = xAppointmentItem.Respond(olMeetingAccepted)
    xMtResponse.Send
    xMtRequest.Delete
  End If
End If
End Sub

shënim: Në kodin, ju lutemi të zëvendësoni "Emri i dërguesit"Me emrin e emrit të dërguesit.

3. Ruaj kodin dhe më pas shtypni Ndalet + Q çelësat për të mbyllur Microsoft Visual Basic për Aplikime dritare.

4. Rinis Outlook për të marrë këtë efekt të kodit.

Prej tani, kur merrni kërkesa takimi të dërguara nga personi që keni përcaktuar në kodin, takimi do të pranohet automatikisht dhe dërguesi do të marrë gjithashtu një email përgjigje.

shënim: Llogaria e postës elektronike që merr kërkesën e takimit duhet të jetë llogaria e parazgjedhur në Outlook tuaj.


Artikujt Related:

Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

shtënë kutools outlook dukaks tab 1180x121
shtënë kutools outlook kutools plus tab 1180x121

Kutools për Outlook - Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook, Përmirësoni Efikasitetin 70% Për ju

 • Operacionet e komplikuara dhe të përsëritura mund të bëhen një përpunim një herë në sekonda.
 • Dërgoni email të shumëfishta në mënyrë individuale me një klikim dhe automatikisht përpara me rregulla.
 • Auto CC / BCC çdo email dërgues dhe i lehtë për rregullimin e rregullave, dhe auto përgjigje pa kërkuar server shkëmbimi.
 • E-mail të fuqishëm junk filtër, hiqni email-in e kopjuar, përgjigjuni me shtojcën, grumbullimin e operacioneve me një klikim dhe kështu me radhë ...
 • Gjyqi 60-i i pakufizuar falas. Garancia 60-ditore e parave. 2 vjet përmirësim dhe mbështetje falas. Blej një herë, përdorni përgjithmonë.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.