Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si te zgjidhni nje llogari specifike per te derguar email ne Outlook?

Në Outlook, nuk ka asnjë funksion të ndërtuar për ju që gjithmonë të dërgoni email të ri përmes një llogarie të veçantë. Ju duhet të ndryshoni manualisht nga llogaria në dritaren e kompozimit të postës elektronike përpara se të dërgoni. Në të vërtetë, Kodi VBA mund t'ju ndihmojë të zgjidhni këtë problem.

Zgjidhni një llogari të veçantë për të dërguar email të ri me kodin VBA

Gjithmonë përgjigjuni me postë elektronike me llogarinë e postës elektronike me Kutools për Outlook


Zgjidhni një llogari të veçantë për të dërguar email të ri me kodin VBA

Kodi VBA më poshtë ju ndihmon të dërgoni gjithmonë email të ri me një llogari të veçantë në Outlook. Ju lutem bëni si më poshtë.

1. Shtypni Ndalet + F11 për të hapur Microsoft Visual Basic për Aplikime dritare.

2. Në dritaren e hapjes, kliko Fut > Modulet. Pastaj kopjoni kodin e VBA më poshtë në dritaren e Modulit.

Kodi VBA: Gjithmonë dërgoni email me një llogari të posaçme në Outlook

Public Sub NewBySpecAccount()
'Updated by ExtendOffice 20181130
Dim oAccount As Outlook.Account
Dim oMail As Outlook.MailItem
For Each oAccount In Application.Session.Accounts
If oAccount.DisplayName = "Your account address" Then
    Set oMail = Application.CreateItem(olMailItem)
    oMail.SendUsingAccount = oAccount
    oMail.Display
End If
Next
End Sub

shënim: Në kodin, ju lutemi të zëvendësoni "Adresa juaj e llogarisë"Me llogarinë reale të postës elektronike që do të përdorni për të dërguar email.

3. Shtypni Ndalet + Q çelësat për të mbyllur Microsoft Visual Basic për Aplikime dritare.

4. click Personalizo Outlook Access Toolbar button dhe kliko Më shumë komanda nga drop-down menu. Shih screenshot:

5. Në Opsionet e Outlook dritare, ju duhet të:

5.1) Zgjidhni macrosZgjidhni komandat nga drop-down list;

5.2) Zgjidhni emrin vba Project1.NewBySpeAccount në kutinë e komandave;

5.3) Klikoni mbi Shtoj button dhe OK button. Shih screenshot:

6. Tani butoni VBA shtohet në Quickshop Toolbar.

Që tani e tutje, pa marrë parasysh se cilat llogari po gjesh, kliko butonin VBA në Quick Toolbar i qasjes do të hapë një dritare të re të postës elektronike me një llogari të posaçme email që shfaqet në fushën From.


Gjithmonë përgjigjuni me postë elektronike me llogarinë e postës elektronike me Kutools për Outlook

Nëse dëshironi të përgjigjeni gjithmonë me email me llogarinë e postës elektronike të parazgjedhur në Outlook, provoni Gjithmonë përgjigjuni me llogarinë e paracaktuar dobia e Kutools për Outlook.

Kutools për Outlook : Me më shumë se shtesat shtesë të përdorshme të 20, të lirë të provoni pa asnjë kufizim në ditët e 45.

1. click Kutools > Opcionet. Shih screenshot:

2. Në Opcionet dritare, kontrolloni Gjithmonë përgjigjuni me llogarinë e paracaktuar kuti nën përgjigje tab, dhe kliko OK për të përfunduar vendosjen.

Që tani e tutje, të gjitha emailet e përgjigjura do të dërgohen përmes llogarisë së parazgjedhur që ju specifikon në Outlook.

Nëse dëshironi të keni një gjykim të lirë për këtë shërbim, ju lutem shkoni në shkarko pa pagesë programin së pari, dhe pastaj të shkoni për të aplikuar operacionin sipas hapave të mësipërm.Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.