Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të përditësoni / rifreskoni një fushë ose të gjitha fushat në dokumentin Word?

Në një dokument të Word-it, informacioni i dokumentit si emri i skedarit, rruga e skedarit mund të futet si fusha si në ekranin e mëposhtëm. Por kur informacioni i dokumentit është ndryshuar, fushat nuk mund të ndryshohen automatikisht, si mund të azhurnoni fushat në Word?
fushat e përditësimit të docit 1

Përditëso një fushë në Word


Përditëso të gjitha fushat në Word

Përditëso një fushë në Word

Për të përditësuar një fushë, ekziston një vegël në menunë e djathtë të klikimit.

Zgjidhni fushën që dëshironi të përditësoni, kliko me të djathtën për të shfaqur menunë e kontekstit, kliko Përditëso fushën.
fushat e përditësimit të docit 2

Pastaj fusha e zgjedhur është rifreskuar.

Përditëso të gjitha fushat në Word

Nëse dëshironi të përditësoni të gjitha fushat në të gjithë dokumentin e Fjalës, mund të përdorni shkurtore.

1. shtyp Ctrl + A për të zgjedhur të gjithë dokumentin.
fushat e përditësimit të docit 3

2. Pres F9 kyç për të rifreskuar të gjitha fushat në Word.
fushat e përditësimit të docit 4


Shfletimi dhe redaktimi i dokumenteve të shumta të Word-it / workbooks Excel si Firefox, Chrome, Internet Explore 10!

Ju mund të jeni të njohur për të parë faqe të shumta në Firefox / Chrome / IE dhe kaloni në mes tyre duke klikuar lehtë tabët përkatëse. Këtu, Office Tab mbështet përpunime të ngjashme, të cilat ju mundësojnë të shfletoni dokumente të shumta të Word-it ose fletëve të punës Excel në një dritare të Fjalës ose në dritaren Excel dhe të kaloni me lehtësi duke klikuar skedat e tyre.
Kliko për gjykim falas të Office Tab!

Shfletoni dokumente të shumta fjale në një dritare si Firefox


Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.