Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Si të futni hyperlinks të shumta në një dokument në Word?

Normalisht ju mund të futni hyperlinks një nga një në Word. A ka një mënyrë të shpejtë për të futur hyperlinks të shumta në të njëjtin tekst të përsëritur në dokumentin Word? Ky tutorial do t'ju tregojë se si t'i futni shpejt lidhjet e shumta në të njëjtin tekst të përsëritur (fjalë kyçe) në dokument.

Futni hyperlinks të shumta në tekstin e njëjtë duke gjetur funksionin Gjej dhe Replace

Shpejt futur hyperlinks të shumta në të njëjtin tekst me Kutools for Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Futni hyperlinks të shumta në tekstin e njëjtë duke gjetur funksionin Gjej dhe Replace

nxehtë
Amazing! Përdorni tabela efikase në Word (Office) si Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer!

Lexo më shumë Shkarko falas

Është jopraktikisht që të vendosni manualisht tekstet e përsëritura në një dokument të gjatë. Bëni si më poshtë do të kurseni shumë kohë kur të përballeni me këtë problem.

Hapi 1: Zgjidhni një tekst të përsëritur, pastaj përdorni Hyperlink funksion (nën Lidhjet grupi i Fut tab) të Fjalës për të futur hyperlink në të;

doc-createhyperlink-1

Hapi 2: Zgjidhni tekstin e përsëritur me hyperlink dhe shtypni Ctrl + C ta kopjoni;

Hapi 3: Shtypni Ctrl + H për të hapur Zëvendësoj dritare;

Hapi 4: Shkruani tekstin e përsëritur të synuar në Gjeni se çfarë kuti dhe ^c Replace me kuti, siç tregon figura e mëposhtme:

Hapi 5: Kliko Replace All.


shigjetë flluskë e djathtë blu Shpejt futur hyperlinks të shumta në të njëjtin tekst me Kutools for Word

Kutools ju siguron mënyrën më të përshtatshme për të futur hiperlidhje të shumta tek teksti i përsëritur në një dokument.

Kutools për Fjalën, një shtojcë e dobishme, përfshin grupe mjetesh për të lehtësuar punën tuaj dhe për të rritur aftësinë tuaj të përpunimit të dokumentit të fjalës. Gjyqi i Lirë për ditët e 45! Get It Now!

1. Ju lutemi të aplikoni këtë softuer duke klikuar Ndërmarrje > Krijo. Shih screenshot:

2. Pastaj Krijuesi i Hyperlink dialog, ju lutemi konfiguroni cilësimet e mëposhtme në dialogun.

A: Futni të njëjtin tekst;

B: Futni fjalët si tipin e ekranit të hyperlink;

C: Përfshirja e fushëveprimit: fusnota dhe shënimin;

D: Zgjidhni stilin hyperlink;

E: Shkruani adresën / url.

3. Pas klikimit OK butonin në Krijuesi i Hyperlink dialog, ju mund të shihni të gjitha hyperlinks janë futur në të gjithë tekstin e njëjtë në dokumentin aktual. Shih screenshot:

doc-createhyperlink-5

Për më shumë informacion në lidhje me krijoni hyperlinks të shumta në Word, ju lutemi vizitoni: krijoni përshkrim të funksioneve të hyperlinks.
Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Padmapriya · 5 years ago
    How to insert multiple hyperlink to multiple text in a single time or in an easier way?
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Padmapriya · 5 years ago
    How to insert multiple hyperlinks to multiple text in a single time