Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Hiq shpejt ose fshij të gjitha rreshtat bosh nga fundi / një rreze në Excel

Për të fshirë rreshtat bosh ose bosh nga të dhëna të mëdha është shumë kohë në Excel. Disa përdorues do të zgjedhin çdo rresht bosh një nga një, dhe pastaj fshirjen e tyre individualisht. Fshi rreshtat e rremë dobi në Kutools për Excel do të heqë ose fshijë të gjitha rreshtat bosh me një klik.

Fshini ose hiqni të gjithë rreshtat bosh nga fundi ose një sërë

Fshini ose hiqni të gjithë rreshtat bosh nga fletë pune aktive, fletët e punës të përzgjedhur ose tërë dokumentin e punës


Kliko Kutools >> Fshij >> Fshi rreshtat e rremë. Shih screenshot:

shtënë fshini rreshtat bosh 1


Fshini ose hiqni të gjithë rreshtat bosh nga fundi ose një sërë

Duke supozuar që të keni një fletë pune e cila përmban rreshta bosh të zbrazët siç tregohet në pamjen e pasme, rreshtat bosh nuk do të hiqen pas ruajtjes dhe rihapjes së librit të punës në Excel 2007 / 2010. Mund të ketë një hapësirë ​​ose karaktere të padukshme në rreshtin e fundit. Ju mund të fshini rreshtat bosh si më poshtë:

1. Vendosni kursorin në rreshtin e parë bosh dhe shtypni Ctrl + Shift + End për të zgjedhur rreshtat bosh si më poshtë:

2. Dhe pastaj shtypni Fshij çelësin në tastierën tuaj dhe ruani librin e punës, të gjithë rreshtat bosh do të hiqen nga fundi. Por në qoftë se doni të hiqni rreshta bosh të zbrazëta nga një sërë, zgjidhni një sërë që dëshironi të hiqni rreshtat bosh dhe aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > Fshij Tools > Fshi rreshtat e rremë > Në Gama e Zgjedhur. Shih screenshots:

-1

Fshini ose hiqni të gjithë rreshtat bosh nga fletë pune aktive, fletët e punës të përzgjedhur ose tërë dokumentin e punës

Nëse dëshironi të fshini ose të hiqni të gjithë rreshtat bosh nga fleta / fletës aktive, ju duhet vetëm të klikoni Kutools >> Fshij >> Fshi rreshtat e rremë >> Në fletën aktive. Shih screenshot:

shtënë grisi bosh rreshta6

Pastaj të gjitha rreshtat bosh në fletën aktive do të hiqen. Ju mund të përdorni të njëjtën mënyrë për të fshirë të gjithë rreshtat bosh nga fletët e punës të zgjedhura ose të gjithë dokumentin e punës.


Shënim:

Ky shërbim mbështet Prish (Ctrl Z) menjëherë.


Demo: Hiqni ose fshini shpejt të gjitha rreshtat bosh nga një sferë, fletë pune, tërë dokumentin e punës

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.