Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt bashkoni / kombinoni të gjitha fletët e punës me të njëjtin emër në të gjithë librat e punës në një fletë pune

Nëse keni disa fletore të punës që përmbajnë fletë pune të njëjtë me të njëjtin emër dhe doni të bashkoni të gjithë librat e punës me të njëjtin emër në një fletë pune, por gjithashtu bashkoni të gjithë fletët e punës të emrave të ndryshëm nga workbooks në të njëjtin punim të fundit.në Excel, si mund të bashkoheni shpejt ose kombinoni të gjithë fletët e punës me të njëjtin emër nga workbooks të ndryshme në një fletë pune në Excel? Kutools për Excel'S Kombinoje fletët e punës (Kombinoje të gjithë fletët e punës të njëjta në një fletë pune) ndihmon që të:

Bashkoni / kombinoni të gjithë fletët e punës me të njëjtin emër në një fletë pune

shënim: The Kombinoje të gjithë fletët e punës të njëjta në një fletë pune funksioni i Kombinoje fletët e punës programi jo vetëm që do të bashkojë të gjithë fletët e të njëjtit emër në një fletë pune, por gjithashtu bashkon të gjithë fletët e punës të emrave të ndryshëm nga workbooks në të njëjtin manual të punës. Nëse dëshironi të kombinoni të gjithë fletët e punës me të njëjtin emër në një fletë pune, ju lutemi referojuni Bashkoni fletët e punës me të njëjtin emër në një fletë pune.


Kliko Kutools Më shumë>> Kombinoj. Shih screenshots:

kutools-shigjetë djathtë

Bashkoni / kombinoni të gjithë fletët e punës me të njëjtin emër në një fletë pune

Duke supozuar që keni dosje pune 3 (Libri i punës, Libri i punës B dhe Libri i punës C) të cilat të gjitha përmban fletë pune (Sheet1) dhe dëshironi të bashkoni të gjitha fletët e punës 3 (Sheet1) në një pune nga Libri i punës, Libri i punës B dhe Libri i punës C si dhe bashkimin e fletëve të punës të këtyre fletëve të punës 3 në të njëjtin libër të fundit të punës, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Ju lutem klikoni Kutools Më shumë> Kombinoj > Kombinoje të gjithë fletët e punës të njëjta në një fletë pune, dhe do t'ju duhet të kaloni pak kohë për të njohur hapat e tjerë nga këtu.

shtënë fletë combinep me të njëjtat emra 3

Këshillë:

A. Shtojini fletët e punës ose skedarët csv për t'u bashkuar

Kliko Shto> Dosje, ju mund të shtoni një libër pune ose fletore pune të shumta në Listën e punës për tu bashkuar;
Kliko Shtoj > Skedar, hapni dosjen ku janë skedarët, specifikoni llojin e skedarit si (* .csv) or (* .xls; * .csv) për të shtuar dosjet CSV për tu bashkuar;
Kliko Shto> Dosje dhe specifikoni një dosje, do të shtojë automatikisht të gjitha librat e punës të dosjes në Listën e punës për t'u bashkuar.

B. Ruaj ose qaseni në një skenar të punës suaj:

Nëse dëshironi të ruani parametrat e Hapi 2 in Kombinoje fletët e punës për operacionet e ardhshme, mund të ruani një skenë të cilësimeve duke klikuar skenar > Ruaj ... button. Duke vepruar kështu, nuk keni nevojë të shtoni fletore të punës ose të specifikoni fletët e punës përsëri dhe përsëri në të ardhmen, vetëm duhet të hapni artikullin e skenarit që keni ruajtur, atëherë të gjitha librat e punës do të renditen në Lista e punës.

C. Renditini të gjitha fletët e punës dhe fletët e punës të listuara në dialog:

Nga Lloj drop down list, ju mund të rendisni fletoret e punës dhe fletët e punës të listuara sipas rendit të tyre të emrit, renditjes së parazgjedhur, rendit të direktivave ose renditjes me porosi sipas nevojës tuaj.

D. Nëse dëshironi të fshini një libër pune nga Lista e punës, ju lutemi klikoni në librin e punës dhe pastaj klikoni shtënë kombinojnë të njëjtin emër fletët e punës 5 5 button, do të heqë menjëherë listën e punës nga lista.

E. Cili është butoni i njëjtë fletë? Ju mund të shihni se ka një buton Same fletë në kutinë e dialogut. Me këtë buton, mund të zgjidhni me lehtësi të gjitha fletët e punës me të njëjtin emër pune në të gjithë librat e kontrolluar të punës në listën e punës. Për shembull, ekzistojnë fletët e punës të 3 që janë kontrolluar në listën e Workbook, nëse klikoni në Sheet2 siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, ajo menjëherë do të përzgjedhë të gjitha fletët e punës me të njëjtin emër të fletës së punës në të gjithë dokumentet e kontrolluara të 3 pas klikimit Same fletë button. Shih screenshots:

shtënë kombinojnë të njëjtin emër fletët e punës 7 7
kutools-shigjetë djathtë
shtënë kombinojnë të njëjtin emër fletët e punës 8 8
shtënë kombinojnë të njëjtin emër fletët e punës 9 9
shtënë kombinojnë të njëjtin emër fletët e punës 10 10

F. Çfarë është butoni Same range? Do të përcaktojë automatikisht çdo fletë pune të të gjithë librave të punës të kontrolluar në Lista e punës për të pasur të njëjtën gamë si fletë pune që keni zgjedhur. Për shembull, The Sheet1 of Libri i punës C ka një varg $ A $ 1: $ C $ 6 siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, nëse klikoni së pari Sheet1 dhe pastaj kliko Gamë të njëjtë button, ju do të shihni fletë pune të tjera të Libri i punës C do të ketë të njëjtin gamë si Sheet1, dhe çdo fletë pune të librave të kontrolluara në Lista e punës gjithashtu do të ketë të njëjtin rang. Shih screenshots:

kutools-shigjetë djathtë

2. click tjetër button dhe konfiguroni parametrat në Hapi 3 si vijon:

Këshilla 2:

Çfarë është Numrat e numrave të titullit? Nëse të dhënat tuaja kanë rresht titullin siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm:

Nëse specifikoni Numrat e numrave të titullit si vlerë "0" për të dhënat e mësipërme, do të ketë rezultatet siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm. Do të mbajë të gjitha rreshtat e parë të çdo pune në fletën e punës përfundimtare.

Nëse specifikoni Numrat e numrave të titullit si vlerë "1", rezultatet do të jenë siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm. Do të përdorë një rresht si rresht titullin dhe do të fshijë rreshtin e parë të të gjitha fletëve të punës pas kombinimit.

Nëse dëshironi të futni informacionin e fletës së punës, mund të futni informacionin e fletës së punës në rreshtin e parë të çdo vargje, si dhe formatimin si stilet e komenteve.

Futni informacionin e punës në një rresht të ri
Futni informacionin e një pune si koment

Opsionet e tjera në këtë hap janë të lehta për ju për të kuptuar përveç Lidheni ngjitjen me të dhënat burimore opsion. Ky opsion do të përditësojë automatikisht fletët e punës së kombinuar (të dhënash) kur ndryshohen të dhënat e burimit.

3. Pas klikimit Fund butonin për të kombinuar të gjithë fletët e punës me të njëjtin emër. Dhe ju do të pyeteni nëse doni ta ruani këtë skenar nëse nuk e keni ruajtur skenarin në Hapi 2. Shih screenshots:

kutools-shigjetë djathtë

4. click OK për të ruajtur skenarin, të gjitha fletët e punës me të njëjtin emër do të kombinohen në një fletë pune. Shih screenshots:

Të gjitha fletët e punës (Sheet1) e librit të punës janë kombinuar në një fletë pune:

Të gjitha fletët e punës (Sheet2) të manualit të punës janë kombinuar në një fletë pune:

Nëse dëshironi të kombinoni të gjithë fletët e punës me të njëjtin emër në një fletë pune, ju lutemi referojuni Shpejt kombinoni fletë pune të shumta nga workbooks në një fletë pune.


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Daryl D. Vorpahl · 4 years ago
  I have tried to merge as the instructions but Kutools and other tabs are not displayed at the bottom of form. Wanted to merge multiple xlsx files into one file and be able to go from tab to tab as directions show. What am I doing wrong?
  Please help.

  Thank-you,
  Daryl D. Vorpahl
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   admin_jay · 4 years ago
   [quote name="Daryl D. Vorpahl"]I have tried to merge as the instructions but Kutools and other tabs are not displayed at the bottom of form. Wanted to merge multiple xlsx files into one file and be able to go from tab to tab as directions show. What am I doing wrong?
   Please help.

   Thank-you,
   Daryl D. Vorpahl[/quote]
   Hello Dary, please try to download and install the Kutools for Excel from here first: http://www.extendoffice.com/download/kutools-for-excel.html

   If the problem persists, please try to contact me at jaychivo#extendoffice.com. Please replace # with @.

   I will try my best to help you. :-)