Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt nxjerrni adresën e emailit nga vargu i tekstit në Excel

Ndonjëherë, mund të keni një listë të vargjeve të tekstit duke përfshirë adresat e emailit në Excel, dhe doni të ekstraktoni adresat e emailit në një kolonë tjetër për përdorim të përshtatshëm. Me këtë rast, si mund ta zgjidhni këtë mision? Kutools për Excel'S Ekstrakt Adresa Email programi mund të nxjerrë menjëherë adresat e emailit nga vargu i tekstit në Excel.

Ekstraktoni adresën e emailit nga vargu i tekstit në një qelizë / varg

Ekstraktoni adresa të shumëfishta email-i nga vargu i tekstit në një qelizë / varg


Kliko Kutools >> Tekst >> Ekstrakt Adresa Email. Shih screenshots:

shtënë ekstrakt email 1


Ekstraktoni adresën e emailit nga vargu i tekstit në një qelizë / varg

Për të nxjerrë adresën e emailit nga vargu i tekstit në një qelizë ose një distancë, duhet të bëni si më poshtë:

1. Përzgjidhni një qelizë ose një sërë që dëshironi të ekstraktoni adresat e emailit. Shih screenshot:

shtënë ekstrakt adresën e-mail

2. Aplikoni Ekstraktimi i adresës postare duke klikuar Kutools > Tekst > Ekstrakt Adresa Email.

3. Pastaj një Ekstrakt Adresa Email dialogu hapet për ju për të zgjedhur një qelizë për të nxjerrë adresën e postës. Shih screenshot:

shtënë ekstrakt adresën e-mail

4. click OK për të mbyllur dialogun. Pastaj ju mund të shihni adresën e-mail të çdo qelizë është nxjerrë. Shih screenshot:

shtënë ekstrakt adresën e-mail


Ekstraktoni adresa të shumëfishta email-i nga vargu i tekstit në një qelizë / varg

me Ekstraktimi i adresës postare gjithashtu mund të nxjerrësh adresa të shumëfishta nga një varg tekstesh në një qelizë ose në një distancë.

1. Zgjidhni qelizën ose vargun që dëshironi të ekstraktoni adresat e postës. Shih screenshot:

shtënë ekstrakt adresën e-mail

2. Aplikoni Ekstraktimi i adresës postare duke klikuar Kutools > Tekst > Ekstraktimi i adresës postare.

3. Pastaj në popping Ekstrakt Adresa Email dialog, zgjidhni një qelizë për të nxjerrë adresën e postës. Shih screenshot:

shtënë ekstrakt adresën e-mail

4. click OK. Pastaj ju mund të shihni të gjitha adresat e email-it në secilën qelizë janë nxjerrë në një qelizë, dhe të ndara nga New Line. Shih screenshot:

shtënë ekstrakt adresën e-mail

shënim: Kjo vegël mbështet Undo (Ctrl + Z).


Demo: Zgjidhe shpejt adresën e emailit nga vargu i tekstit në Excel

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.