Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt fsheh dhe shfaq kolonat dhe rreshtat e rreshtit në fletën e punës aktuale

Kur punoni në dosjen e punës në Excel, nganjëherë, mund të keni nevojë të fshehni kolonat dhe rreshtat e rreshtit për një qëllim të caktuar. Mjet i fuqishëm - Kutools për Excel përmban një tipar të thjeshtë që mund t'ju ndihmojë të shpejt të ndryshoni midis fshehjes dhe shfaqjes së kolonës dhe rreshteve të rreshtit.

Mjetet e produktivitetit të Excel

Tab Zyra: Sillni skeda të fuqishme në Office (përfshini Excel), ashtu si Chrome, Safari, Firefox dhe Internet Explorer. Save ju gjysmën e kohës, dhe zvogëloni mijëra klikimeve të miut për ju. 30-ditë pa gjyq të lirë

Kutools për Excel: Save 70% të kohës tuaj dhe zgjidh 80% Problemet e Excel për ju. 300 + veçori të përparuara i projektuar për skenarin e punës së 1500 +, e bën Excel shumë lehtë dhe rrit produktivitetin menjëherë.60-ditë pa gjyq të lirë


Kliko Kutools Plus >> Dizajni i fletës së punës dhe një skedë e re Design do të shfaqet në shirit, shihni screenshots:

-1

Perdorimi:

1. Aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools Më shumë> Dizajnimi i fletës së punësDhe a Projektimi tab do të shfaqet në shirit, shihni screenshot:

2. Dhe pastaj kontrolloni ose hiqni zgjedhjen Trego Headers opsion në Pamje grupi për të aktivizuar dhe fshehur kolonat dhe rreshtat e rreshtit:

(1.) Nëse zgjidhni këtë Trego Headers opsion, kolona dhe headers rresht janë të fshehura në një herë të fletës së punës aktuale, shih screenshot:

(2.) Nëse e kontrolloni këtë opsion, kolona dhe rreshtat e rreshtit do të shfaqen menjëherë, shihni screenshot:

shënim: Kjo veçori aplikohet vetëm në fletën e punës aktuale. Nëse doni të tregoni ose fshehni kolonat dhe rreshtat e të gjithë fletëve të punës, mund ta përdorni këtë Shikoni opsionet funksion.


Demo: Shpejt fshihni dhe tregoni kolonat e kolonës dhe rreshtit në fletën e punës aktuale

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.