Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Futni shpejt plumbat ose numrat në qeliza të shumëfishta në Excel

Në Microsoft Word, lehtë mund të futni plumb ose numërim për dënime të shumta në të njëjtën kohë. Por mund të hasni disa vështirësi kur përpiqeni të futni plumbin ose numërimin për qeliza të shumëfishta në të njëjtën kohë. Ne kemi të njëjtën ndjenjë, kështu që ne kemi projektuar dhe krijuar funksione të dobishme - Fut Bullet dhe Vendos Numerimin in Kutools për Excel për ty. Me këto funksione, shpejt mund të futni lloje të shumta të plumbit dhe numërimit në një sërë qelizash në të njëjtën kohë në Excel.

Futni plumb në qeliza të shumëfishta

Vendosni numërimin në qeliza të shumëfishta

Mjetet e produktivitetit të Excel

Tab Zyra: Sillni skeda të fuqishme në Office (përfshini Excel), ashtu si Chrome, Safari, Firefox dhe Internet Explorer. Ruajeni gjysmën e kohës dhe reduktoni mijëra klikime të miut për ju. 30-ditë pa gjyq të lirë

Kutools për Excel: Save 70% të kohës tuaj dhe zgjidh 80% Probleme Excel për ju. 300 + veçori të përparuara të dizajnuara për skenarin e punës 1500 +, e bëjnë Excel-in shumë lehtë dhe rrisin produktivitetin menjëherë. 60-ditë pa gjyq të lirë


Aplikoni ndihmën duke klikuar Kutools > Fut > Fut Bullet or Vendos Numerimin. Shih screenshots:


Futni plumb në qeliza të shumëfishta

Për të futur plumb në një sërë qelizash, ju lutem ndiqni hapat e mëposhtëm:

1. Zgjidhni qelizat që dëshironi të përdorni plumbin.
shtënë futur plumb numërimin 3

2. click Kutools > Fut > Fut Bullet, dhe zgjidhni llojin e plumbit nga nënmenu siç keni nevojë. Shih screenshot:

3. Tani qelizat e përzgjedhur janë futur në pikën e plumbit siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.
shtënë futur plumb numërimin 5

Bakshish: Në Mundësi Bullet dialog, mund të konfiguroni nëse do të vendosni plumb në qeliza, qeliza bosh dhe qeliza të vazhdueshme. Dhe gjithashtu mund të zgjidhni të futni plumb në qeliza me vlerë teksti vetëm në një distancë. Shih screenshot:


Vendosni numërimin në qeliza të shumëfishta

Vendosni numërimin në qeliza të shumta, thjesht bëj si më poshtë:

1. Zgjidhni qelizat që dëshironi të futni numërimin. Shih screenshot:

shtënë futur plumb numërimin 7

2. click Kutools > Fut > Vendos Numerimin, dhe zgjidhni llojin e numërimit nga nënmenu siç keni nevojë. Shih screenshot:

3. Tani qelizat janë shtuar duke numëruar siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

shtënë futur plumb numërimin 9

Bakshish: Nëse do të klikoni Kutools > Fut > Fut Bullet/Vendos Numerimin > Asnje opsionin për listën me numër të shënjuar ose të numëruar, do të heqë plumbin ose numërimin nga lista siç tregohet në pamjen e mëposhtme:

shënim: Nëse ju aplikoni Fut Bullet or Vendos Numerimin funksion në një libër pune të ruajtur asnjëherë, Kutools për Excel do t'ju tërheqë vërejtjen që operacioni Undo i operacionit tuaj do të jetë i padisponueshëm. Pothuajse çdo funksion i Kutools për Excel do të ketë të njëjtin paralajmërim kur përpiqeni të aplikoni hakools për funksionin e Excel në një libër pune të ruajtur kurrë. Shih screenshot:
shtënë futur plumb numërimin 12


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.