Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Futni fotografi të shumta në qeliza dhe rregulloni ato me kujdes

Në përgjithësi, është e lehtë për ju të futni një fotografi në fletën e punës, por nëse doni të futni fotografi të shumta në fletë pune, mund të jetë e vështirë për ju që t'i rregulloni ato në mënyrë të rregullt. Me ndihmën e Kutools për Excel's Imazhe Imazhe shërbimeve, ju mund të shpejt të merren me operacionet e mëposhtme:

Futni fotografi të shumta në qeliza dhe rregulloni ato me kujdes


Kliko Kutools Më shumë >> Importi / Eksporti >> Imazhe Imazhe, shihni screenshot:

shtënë futur fotografi të shumta 1


Futni fotografi të shumta në qeliza dhe rregulloni ato me kujdes

Nëse vetëm doni të futni imazhe të shumta në një sërë qelizash rastësisht, ju lutemi bëni si ky:

1. Aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools Më shumë > Import / Eksport > Imazhe Imazhe, dhe në Imazhe Imazhe dialog, veproni si në vijim:

 • (1.) Zgjidhni rendin e ekranit të imazheve të futur në nën Imazhi i Imazhit drop down list, ju mund t'i mbushni ato vertikalisht qeliza pas qelizës ose qelizë horizontal pas qelizës.
 • (2.) Pastaj kliko Shtoj button për të zgjedhur skedarët e imazhit ose dosjen për të shtuar fotot në Lista e figurave. (Ju mund të klikoni Heq button për të hequr fotot që ju nuk keni nevojë).

shtënë futur fotografi të shumta 02

2. Pas listimit të skedarëve të imazhit që dëshironi të përdorni, atëherë ju mund të specifikoni madhësinë e fotografive, klikoni Madhësia e importit button, në kutinë e dialogut të hapur, vendosni madhësinë e figurës sipas nevojës. Ju mund të përdorni madhësinë e fotografisë vetë, përdorni madhësinë e qelizave ose të specifikoni madhësinë me veten me dorë. Shih screenshot:

shtënë futur fotografi të shumta 03

3. Pas vendosjes së madhësisë së figurës, kliko OK për t'u kthyer në dialogun e mëparshëm, pastaj kliko Import button në fund të dialogut.

Shënim: Nëse dëshironi të importoni vetëm foto në format të caktuar të imazhit, siç janë .png imazhet, ju mund të klikoni në Formati i importit dhe pastaj specifikoni PNG nga lista zbritëse.

4. Kur të shfaqet kutia e dytë e dialogut Madhësia e Imazheve të Imazhit, specifikoni vargun e destinacionit që do të importojë foto në dhe klikoni OK button.

shtënë futur fotografi të shumta 04

5. Dhe pastaj imazhet tuaja të zgjedhura janë futur në qeliza me madhësi specifike në një rend të caktuar.

Këshillë:

1. Nëse qelizat tuaja të përzgjedhura janë më shumë se fotografitë që ju duhet të futni, qeliza të tjera bosh do të mbushen me fotot sipas porosisë së saj.

2. Ju gjithashtu mund të zgjidhni vetëm një qelizë dhe të importoni të gjitha fotot e zgjedhura vertikalisht ose horizontalisht.

Shënim:

Ky shërbim mbështet prish (Ctrl + Z).


Demo: Futni me shpejtësi fotot e shumta në qeliza dhe rregulloni ato me kujdes

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Michelle · 7 months ago
  When I try to insert a photo into multiple cells, it duplicates and shrinks the cells to grey. This is the reason I use the software.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  estela · 1 years ago
  Import Pictures with Kutools, unable to do it on a protected worksheet, on cells that are not protected.
  I am able to insert it with excel, because I enabled edit objects, but unable using kutools.
  please help
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Mark · 1 years ago
  The feature to import pictures now freezes my excel sheet. I really started to rely on this feature working and now it just locks my excel sheet up each time.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   Jhon · 1 years ago
   Mark Spreadhsheet Image Tools from MyExcelTools.com have a free trial