Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Gjeni shpejt / listoni të gjitha kombinimet e mundshme të listave të caktuara në Excel

Për shembull, duhet të rendis të gjitha kombinimet e mundshme të tri listave në rangun e A2: A6, B2: B8 dhe C2: C6 si shtypi i mëposhtëm i ekranit. Ka kombinime 175 me këto tri lista, dhe do të jetë mjaft kohë dhe gabim-prirur për t'i listuar të gjitha ato nga unë. Por Kutools për Excel Listoni të gjitha kombinimet programi mund të na ndihmojë të gjenerojmë lehtësisht dhe të listojmë të gjitha kombinimet e mundshme të listave të dhëna në një kohë të shkurtër në Excel.

Gjeni shpejt / listoni të gjitha kombinimet e mundshme të listave të caktuara në Excel


Kliko Kutools > Fut > Listoni të gjitha kombinimet, shihni të shtëna të ekranit:

kutools-shigjetë djathtë

Gjeni shpejt / listoni të gjitha kombinimet e mundshme të listave të caktuara në Excel

Kjo pajisje do të listojë me lehtësi të gjitha kombinimet e mundshme të listave të dhëna të dhëna në një kolonë. Ju lutem bëni si më poshtë:

1. Click Kutools > Fut > Listoni të gjitha kombinimet.

2. Në kutinë e dialogut Hapja e të gjitha kombinimeve të kombinimit, duhet të:

(1) Klikoni Tipi kutinë dhe përzgjidhni vlerë nga lista e zbritjes;

Këshillë: Ju lutem zgjidhni ndarës nga lista zbritëse nëse keni nevojë të shtoni ndarës në kombinime.

(2) Klikoni shfletoj buton për të zgjedhur listën e të dhënave që ju do të gjeneroni kombinime nga, dhe klikoni OK button.

Bakshish: Ju gjithashtu mund të shkruani të dhënat në Tekst kuti direkt, dhe ju lutem ndani çdo hyrje me presje ",".

(3) Klikoni Shtoj button.

(4) Përsëriteni hapin e mësipërm (1) - (3) për të shtuar më shumë lista të të dhënave dhe ndarësve sipas nevojave tuaja.

3. Click Ok button.

4. Në kutinë e dialogut të hapjes, specifikoni adresën e parë të qelizës së vargut të destinacionit që do të nxjerrni të gjitha kombinimet dhe klikoni OK button.

Tani të gjitha kombinimet e mundshme të listave të dhëna të të dhënave gjenerohen dhe renditen në rangun e specifikuar në të njëjtën kohë.

shënim: Pas futjes së vlerave ose ndarësve në kutinë e dialogut, mund të kontrolloni artikujt që dëshironi të rendisni kombinimet në bazë të tyre dhe hiqni provigjonet e tjera që nuk ju nevojiten.


Demo: Gjeni shpejt / listoni të gjitha kombinimet e mundshme të listave të caktuara

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Allan Agaba · 3 months ago
    Hello. Thanks for the List All combinations tool. However, some combinations exceed the total number of rows excel can offer in a given column (1,048,576). Is it possible to let the list continue in another column within the same sheet? Or even have the tool in word or text which doesn't limit the rows? I appreciate your feedback!