Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt hiqni kohën nga formati i formatit të datës përgjithmonë në Excel

Nëse keni një listë të formateve të formatimit të datës dhe duhet të hiqni kohën nga qelizat kohore të datës së përhershme dhe vetëm ta mbani përmbajtjen e formatit të datës në qeliza, për shembull, për të hequr 12: 11: 31 nga 1 / 21 / 2017 12: 11: 31 dhe bëjeni saktësisht 1 / 21 / 2017. Normalisht, mund të duhet të kesh pak kohë për të krijuar një formulë për të hequr timestampin nga qelizat. A mund të kemi formulën e ndërtuar për këtë qëllim në Excel? me Kutools për Excel'S Formulat e zakonshme të përdorura, mund të përdorësh me shpejtësi formulën e integruar për të hequr timestamp përgjithmonë nga formatimi i datës në Excel.

Shpejt hiqni kohën nga qelizat e formateve të kohës


Për të hequr kohëzgjatjen nga formatet e formateve të datës dhe vetëm të leni formatin e datës si në vijim:

shtënë hequr kohë nga data 1

Pas instalimit Kutools për Excel, ju lutem bëni si më poshtë:

1. Klikoni një qelizë të bosh ku dëshironi të nxjerrni rezultatin dhe pastaj klikoni Kutools > Formula Helper > Hiq kohë nga data, shihni screenshot:

2. në Formula Helper kutinë e dialogut, kliko shtënë hequr kohë nga data 4 button për të përzgjedhur qelizat e formatit të datës në të cilën dëshironi të hiqni kohën, shihni screenshot:

shtënë hequr kohë nga data 3

3. Pastaj kliko Ok button, koha është hequr dhe vetëm data është nxjerrë në qelizën e përzgjedhur. Pastaj, zgjidhni qelizën e daljes dhe tërhiqni trajtimin e mbushur në qelizat të cilat dëshironi të hiqni kohën nga qelizat e tyre përkatëse dhe të gjitha datat e vetme janë nxjerrë, shihni screenshot:

shtënë hequr kohë nga data 5

Shënim:

Ju mund të aplikoni direkt këtë formulë = Data (vit (A2) muaj (A2), ditë (A2)) për të hequr koha dhe për të mbajtur vetëm datën nga qeliza e formatit të datës.


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.