Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Zgjidhe shpejt qelinë e fundit të vargut të përdorur ose qelizën e fundit me të dhënat e rreshtit të fundit ose kolonës në Excel

Në Excel ju mund të gjeni lehtë përzgjedhjen e qelizave në qelizën e fundit të përdorur në fletën e punës me shkurtesat Ctrl + Shitf + End., Por në këtë mënyrë nuk mund të zgjidhni qelizën e fundit. Natyrisht, mund të përdorni disa makina VBA për të gjetur qelizën e fundit të fletës së punës, por nuk duhet të jetë e lehtë për shumicën prej jush. Këtu Kutools për funksionin e zgjedhjes së fundit të qelizës së Excel-it mund të zgjedhë shpejt qelizën e fundit të vargut të përdorur, qelizën e fundit me të dhënat e rreshtit të fundit ose qelizën e fundit me të dhënat e kolonës së fundit në të njëjtën kohë.

Zgjidh qelizën e fundit të vargut të përdorur

Zgjidh qelizën e fundit me të dhënat e kolonës së fundit

Zgjidh qelizën e fundit me të dhënat e rreshtit të fundit

Mjetet e produktivitetit të Excel

Tab Zyra: Sillni skeda të fuqishme në Office (përfshini Excel), ashtu si Chrome, Safari, Firefox dhe Internet Explorer. Ruajeni gjysmën e kohës dhe reduktoni mijëra klikime të miut për ju. 30-ditë pa gjyq të lirë

Kutools për Excel: Save 70% të kohës tuaj dhe zgjidh 80% Probleme Excel për ju. 300 + veçori të përparuara të dizajnuara për skenarin e punës 1500 +, e bëjnë Excel-in shumë lehtë dhe rrisin produktivitetin menjëherë. 60-ditë pa gjyq të lirë


Kliko Kutools >> zgjedh >> Zgjidh qelizat e fundit. Shih screenshot:


Zgjidh qelizën e fundit të vargut të përdorur

me Zgjidh qelizat e fundit shërbimeve, ju mund të gjeni shpejt dhe gjeni qelizën e fundit të përdorur të vargut të përdorur në fletën pune aktive.

Për të aktivizuar fletën e punës që dëshironi të gjeni qelizën e fundit të vargut të përdorur dhe klikoni Kutools > zgjedh > Zgjidh qelizat e fundit > I fundit. Pastaj zgjidhet qeliza e fundit e vargut të përdorur. Shih screenshot:

shot-select-fundit-cell-2


Zgjidh qelizën e fundit me të dhënat e kolonës së fundit

Për të zgjedhur qelizën e fundit me të dhënat e kolonës së fundit, mund të klikoni Kutools > zgjedh > Zgjidh qelizat e fundit > Kolona e fundit. Pastaj ju mund të shihni qelizën e fundit me të dhënat e kolonës së fundit është zgjedhur. Shih screenshot:

shot-select-fundit-cell-3


Zgjidh qelizën e fundit me të dhënat e rreshtit të fundit

Për të zgjedhur qelizën e fundit me të dhënat e rreshtit të fundit, klikoni Kutools > zgjedh > Zgjidh qelizat e fundit > Rreshti i fundit. Pastaj ju mund të shihni qelizën e fundit me datën e rreshtit të fundit është zgjedhur. Shih screenshot:

shot-select-fundit-cell-4


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.