Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejtë shuma të gjitha shifrat / numrat në një qelizë në Excel

Për shembull, një qelizë përmban një vlerë të 517.8 dhe dëshironi të përmblidhni të gjithë numrat / shifrat (5, 1, 7 dhe 8) në këtë vlerë, siç tregohet në shtyllën e ekranit. Si ta zgjidhim atë? Kutools për Excel Formulat e zakonshme të përdorura mbledh formulën e Shuma numrat në një qelizë për llogaritje të lehtë në Excel.

Shuma e shpejtë të gjitha shifrat / numrat në një qelizë në Excel


Kliko Kutools > Formula Helper > Shuma numrat në një qelizë, shih më poshtë screenshots:

Numrat e shumës së shtënë kutools-shigjetë djathtë numrat e shumës së shtënë në një qelizë 2

Shuma e shpejtë të gjitha shifrat / numrat në një qelizë në Excel

Kjo formulë është në gjendje të përmbledhë çdo shifër / numër në një qelizë të caktuar shpejt në Excel. Ju lutem bëni si më poshtë:

1. Zgjidhni qelizën që do të nxjerrni rezultatin e llogaritur, dhe klikoni në Kutools > Formula Helper > Shuma numrat në një qelizë.

2. Në kutinë e dialogut të hapjes së Formula Helper, specifikoni adresën qelizore shifrat e të cilave do të përmbledhni në Qelizë dhe klikoni butonin Ok button.

Bakshish: Ju gjithashtu mund të klikoni në shfletoj buton numrat e shumës së shtënë në një qelizë 5 për të zgjedhur qelizën.

Pastaj të gjitha shifrat në qelizën e specifikuar përmblidhen menjëherë.

shënim: Kjo formulë do të mbledhë çdo shifër të vetme në një qelizë të caktuar. Për shembull, qeliza e dhënë është e mbushur me "freskët 23 në grupet 4", kjo formulë do të përmbledhë numrat 3 të 2, 3dhe 4, por jo dy numra 23 dhe 4.


Demo: Shpejt shuma të gjitha shifrat / numrat në një qelizë në Excel

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.