Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Synchronous zgjidhni të njëjtat qeliza në të gjitha fletët e punës të Excel

Nëse doni të detyroni të gjithë fletët e punës të librezës aktive që të kenë të njëjtin rang të zgjedhur dhe qelizën e majtë të sipërme për të parë ose përpunuar përmbajtjen e të gjithë fletëve të punës në të njëjtën pozicion, mund të keni të lëvizni veçmas çdo fletë pune në të njëjtën pozitë që dëshironi. Kutools për Excel's Sinkronizoni fletët e punës shërbimeve mund të zgjidhni me lehtësi të njëjtin gamë ose qelizë në të gjitha fletët e punës.

Sinkroni zgjidhni të njëjtat qeliza në të gjitha fletët e punës


Kliko Kutools Më shumë >> Pune >> Sinkronizoni fletët e punës. Shih screenshot:

qëlluan sinkronizimin e fletëve të punës 1


Sinkroni zgjidhni të njëjtat qeliza në të gjitha fletët e punës

1. Aktivizoni një libër pune dhe përzgjidhni një varg që dëshironi të përdorni. Në këtë shembull, unë do të zgjedh gamën A1: D7 e fletës së punës së parë, dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools Më shumë > Pune > Sinkronizoni fletët e punës.

2. Dhe pastaj kur lundroni midis të gjithë fletëve të punës, secili fletë pune do të ketë të njëjtin rang që do të zgjidhet siç tregohet në fotot më poshtë.


Shënim: Kjo veçori nuk mbështet të gjitha fletët e punës të fshehura, të cilat do të injorohen automatikisht.


Demo: Sincroni zgjidhni të njëjtat qeliza në të gjitha fletët e punës të Excel

Kutools për Excel: me më shumë se shtojca të dobishme të 200 Excel, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarko dhe gjykim falas tani!


Mjetet e produktivitetit janë të rekomanduara
Mjetet e mëposhtme mund të kurseni shumë kohën dhe paratë tuaja, cila është e drejtë për ju?
Tab Zyra: Përdorimi i skedave të dobishme në Zyrën tuaj, si rruga e Chrome, Firefox dhe New Internet Explorer.
Kutools për Excel: Më shumë se 300 Funksione të Avancuara për Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Zyra 365.
Menu klasike për zyrën: Sillni menutë të njohura në Zyrë 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365, sikur të ishin Office 2000 dhe 2003.

Kutools për Excel

Funksionaliteti i përshkruar më sipër është vetëm një nga funksionet e fuqishme 300 të Kutools për Excel.

Designed for Excel (Zyra) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 dhe Office 365. Shkarkoni dhe përdorni falas për ditët e 60.

Kutia e kutisë së Kutools për Excel

btn lexo më shumë shkarko btn btn blerje

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.