Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shtoni automatikisht përshëndetje kur përgjigjeni një email në Outlook

Ju mund të dëshironi të shtoni automatikisht përshëndetjen si "Hi, Shan", kur ju përgjigjeni një email të Shan në Outlook. Si mund ta futim automatikisht përshëndetjen kur përgjigjemi një email në Outlook? Kutools për Outlook ka këtë mundësi për ju që të futni automatikisht përshëndetjen kur ju përgjigjeni email në Outlook.

Shtoj automatikisht përshëndetje kur ju përgjigjeni një email

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Shtoj automatikisht përshëndetje kur ju përgjigjeni një email

Kutools për Outlook Përshëndetje opsioni mbështet automatikisht përshëndetjen me emrin, mbiemrin ose emrin e plotë të dërguesit të email-it origjinal kur ju përgjigjeni një email në Outlook.

Kutools për Outlook: Me më shumë se shtesat shtesë të përdorshme të 20 Outlook, mund të provoni pa asnjë kufizim në ditët e 45. Lexo më shumë Trial i Lire Tani

1. click Kutools Më shumë > Opcionet.

opsione shtytje butoni 01

2. Në Opcionet dialog box, ju lutem kontrolloni Shtoni përshëndetje kur përgjigjeni opsioni, shkruani tekstin përshëndetës në kutinë më poshtë dhe klikoni në OK button. Shih screenshot:

Nëse shkruani tekstin e përshëndetjes si Përshëndetje i dashur << Emri i parë >>, përshëndetja do të shtohet si Përshëndetje i dashur + emri i dërguesit të postës elektronike origjinale, të tilla si Përshëndetje i dashur Kelly, shihni screenshot më poshtë:

Nëse shkruani tekstin e përshëndetjes si Përshëndetje i dashur << SenderName >>, përshëndetja do të shtohet si Përshëndetje i dashur + emri i plotë i dërguesit të postës elektronike origjinale, të tilla si Përshëndetje i dashur Kelly T, shihni screenshot më poshtë:

Nëse shkruani tekstin e përshëndetjes si Përshëndetje i dashur << LastName >>, përshëndetja do të shtohet si Përshëndetje i dashur + emri i dërguesit të postës elektronike origjinale, të tilla si Përshëndetje i dashur T, shihni screenshot më poshtë:

Shënim:

(1) Nëse dërguesi nuk ka përcaktuar emrin e tij / saj në email, << Firstname >>, << Mbiemri >>dhe << SenderName >> do të zëvendësohet me adresën e emailit të dërguesit në emailin që i përgjigjet.

(2) Përshëndetja do të futet automatikisht kur ju përgjigjeni email në dritare të reja. Në Outlook 2013, përshëndetja nuk do të futet në qoftë se ju përgjigjeni mesazhet direkt në kutinë e leximit. Kliko për të parë se si të çaktivizoni përgjigjet në Reading Pane në Outlook 2013.

(3) Hiqni Shtoni përshëndetje kur përgjigjeni opsionin për të ndaluar përshëndetjen automatike kur përgjigjja e postës elektronike.


Demo: shtoni personalisht përshëndetje kur përgjigjuni në Outlook

Bakshish: Në këtë Video, Kutools tab është shtuar nga Kutools për Outlook. Nëse keni nevojë për të, ju lutem klikoni këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!

Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

shtënë kutools outlook dukaks tab 1180x121
shtënë kutools outlook kutools plus tab 1180x121

Kutools për Outlook - Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook, Përmirësoni Efikasitetin 70% Për ju

  • Operacionet e komplikuara dhe të përsëritura mund të bëhen një përpunim një herë në sekonda.
  • Dërgoni email të shumëfishta në mënyrë individuale me një klikim dhe automatikisht përpara me rregulla.
  • Auto CC / BCC çdo email dërgues dhe i lehtë për rregullimin e rregullave, dhe auto përgjigje pa kërkuar server shkëmbimi.
  • E-mail të fuqishëm junk filtër, hiqni email-in e kopjuar, përgjigjuni me shtojcën, grumbullimin e operacioneve me një klikim dhe kështu me radhë ...
  • Gjyqi 60-i i pakufizuar falas. Garancia 60-ditore e parave. 2 vjet përmirësim dhe mbështetje falas. Blej një herë, përdorni përgjithmonë.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.