Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Kurrë mos bllokoni shumë email nga domain dërguesit e mesazheve në Outlook

A doni që të mos bllokoni menjëherë email të shumëfishta në të njëjtën kohë nga domenët dërgues të mesazheve në Outlook? me Kutools për Outlook'S Asnjëherë mos bllokoj Domain Sender shërbimeve, ju mund të shpejt të merrni atë bëhet me vetëm një klik.

Kurrë mos bllokoni shumë email nga domain dërguesit e mesazheve në Outlook

Shto manualisht domenin e dërguesit për të mos bllokuar asnjëherë listën e dërguesve në Outlook

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kurrë mos bllokoni shumë email nga domain dërguesit e mesazheve në Outlook

Kutools për Outlook: Me më shumë se shtesat shtesë të përdorshme të 20 Outlook, mund të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 45. Get it tani.

1. Ju lutem mbani Ctrl kyçe dhe përzgjidhni emailet që doni të shtoni fushat e tyre në listën e sigurt.

2. Aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > Vjeturina > Kurrë mos bllokoni fushat e dërguesit. Shih screenshot:

nuk bllokohet asnjëherë nga domenin 1

3. Pas klikimit Asnjëherë mos bllokoj Domain Sender, do të dalë një kuti e menjëhershme, ju lutemi klikoni OK për të mbyllur dialogun.

Dhe domenet e dërguesit të përzgjedhur janë shtuar në listën e bllokuar kurrë, ju mund të shkoni në Menaxher i Filtrit të Junk Email nën Vjeturina për të parë rregullin, në kutinë e dialogut, mundeni redaktoj, fshij, eksport or import rregullat që krijohen.

Përveç kësaj, mos e bllokoni kurrë shumë domenin e dërguesve të emailit, Kutools për Outlook'S Asnjëherë mos bllokoj Domain Sender utility gjithashtu nuk mund të bllokojë asnjë domen të dërguesit të një email-i të vetëm në Outlook. Ju mund ta bëni këtë si vijon.

1. Siç përmendet metoda e mësipërme, nëse nuk dëshironi të bllokoni domenin e dërguesit të një email-i të vetëm, duhet vetëm të zgjidhni një email dhe pastaj të aplikoni këtë softuer.

2. Ju gjithashtu mund të aplikoni këtë softuer duke klikuar me të djathtën në email dhe pastaj përzgjidhni Junk (Kutools) > Kurrë mos bllokoni fushat e dërguesit. Shih screenshot:

shot-nuk-block-sender-domain-4

Pas përfundimit të vendosjes së Asnjëherë mos bllokoj Domain Sender, emailet me domenin e dërguesve të emailit nuk do të filtrohen kurrë si email junk kur marrin ato.


Shto manualisht domenin e dërguesit për të mos bllokuar asnjëherë listën e dërguesve në Outlook

Udhëzimet e mëposhtme do të tregojnë se si të shtoni manualisht domenin e dërguesit për të mos bllokuar asnjëherë listën e dërguesve në Outlook.

1. Ju lutem klikoni Kutools > Vjeturina > Menaxher i Filtrit të Junk Email. Shih screenshot:

nuk bllokohet asnjëherë nga domenin 2

2. Kur Menaxher i Filtrit të Junk Email dialog pops up, klikoni mbi Asnjëherë mos bllokuar tab, dhe pastaj klikoni dy herë mbi Never Block Domain sundimin që keni krijuar.

3. Kur Vjeturina dialog pops up, klikoni mbi butonin në "Nga:" përmban adresa fushë.

4. Pastaj klikoni dy herë në grupin e domain-it të emailit në Teksti përmban dialog.

5. Në Kërko Tekstin dialog, më poshtë Tekst i ri i kërkimit, shkruani në domenin e emailit që dëshironi të mos bllokoni asnjëherë. Dhe pastaj klikoni mbi Shtoj button. Pas përfundimit të shtimit të fushave të emailit, kliko OK për të mbyllur dialogun.

6. Pastaj kliko OK dy herë në dy dialogjet e mëposhtme për t'u kthyer në Menaxher i Filtrit të Junk Email dialog. Në këtë dialog, kliko OK për të përfunduar të gjitha cilësimet dhe për të mbyllur dialogun.

shënim:

Sigurohuni që Vjeturina është duke u kthyer kur filloni të përdorni Outlook-in tuaj. Dhe mund të klikosh Kutools > Vjeturina > Aktivizo filtrin e emailit junk për të aktivizuar këtë shërbim.


Demo:

Bakshish: Në këtë Video, Kutools tab është shtuar nga Kutools për Outlook. Nëse keni nevojë për të, ju lutem klikoni këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.