Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Vendosni paralajmërim ose konfirmim kur i përgjigjeni të gjithëve në Outlook

Në Outlook, butoni Përgjigje Gjithë është pranë butonit Përgjigje, i cili mund të bëjë që ju klikoni aksidentalisht Përgjigju Gjithë në vend të Përgjigjes në disa herë. Megjithatë, nëse dërgoni informacionin konfidencial në të gabuarin që merr për shkak të aksidentit duke klikuar tek Përgjigja Gjithë, do të jetë një problem i madh. Për të përfunduar këtë gabim aksidenti, unë prezantoj një mjet të dobishëm - Kutools për Outlook, mund të caktoni një paralajmërim kur aplikoni përgjigje për të gjithë në të Opcionet.

shtënë paralajmërojnë nëse përgjigjeni për të gjitha 1

Vendosni paralajmërim ose konfirmim kur i përgjigjeni të gjithëve në Outlook

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Vendosni paralajmërim ose konfirmim kur i përgjigjeni të gjithëve në Outlook

Për të vendosur një paralajmërim ose konfirmim kur aplikoni përgjigjen për të gjithë, vetëm duhet të kontrolloni një opsion në Opsione Kutools për Outlook.

1. Shuaj Outlook, kliko Kutools > Opcionet. Shih screenshot:
shtënë paralajmërojnë përgjigjen 1

2. Në Opcionet dialog, kliko përgjigje tab, pastaj kontrolloni një ose të dy prej tyre Kur mesazhi ka marrës të shumëfishtë, ju lutem më kujtoni kur klikoni mbi "Të gjitha përgjigjet" or Kur mesazhi ka marrës të shumëfishtë, ju lutem më kujtoni kur klikoni mbi "përgjigje" kutitë e zgjedhjes si të keni nevojë. Shih screenshot:
shtënë paralajmërojnë përgjigjen 2

3. click OK, prej tani, kur klikoni butonin Përgjigje Përgjigje ose Përgjigje, shfaqet një dritare e shpejtë paralajmëruese për t'ju kujtuar që të konfirmoni. Shih screenshot:
shtënë paralajmërojnë përgjigjen 3

Këshillë:

1. Në përgjigje duke paralajmëruar klikimin Përgjigju All për t'iu përgjigjur të gjithëve, kliko përgjigje për t'iu përgjigjur vetëm dërguesit.

2. Për të çaktivizuar përgjigje paralajmërim, thjesht shkoni në Kutools > Opcionet, hiqni checkbox-in si të keni nevojë.

Mjetet e rekomanduara të produktivitetit

shtënë kutools outlook dukaks tab 1180x121
shtënë kutools outlook kutools plus tab 1180x121

Kutools për Outlook - Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook, Përmirësoni Efikasitetin 70% Për ju

  • Operacionet e komplikuara dhe të përsëritura mund të bëhen një përpunim një herë në sekonda.
  • Dërgoni email të shumëfishta në mënyrë individuale me një klikim dhe automatikisht përpara me rregulla.
  • Auto CC / BCC çdo email dërgues dhe i lehtë për rregullimin e rregullave, dhe auto përgjigje pa kërkuar server shkëmbimi.
  • E-mail të fuqishëm junk filtër, hiqni email-in e kopjuar, përgjigjuni me shtojcën, grumbullimin e operacioneve me një klikim dhe kështu me radhë ...
  • Gjyqi 60-i i pakufizuar falas. Garancia 60-ditore e parave. 2 vjet përmirësim dhe mbështetje falas. Blej një herë, përdorni përgjithmonë.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.