Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Përgjigje masive lehtë në disa email të pranuar në të njëjtën kohë në Outlook

Pjesa më e madhe e kohës, ju duhet të përgjigjeni në email të shumëfishta të pranuara me të njëjtin përmbajtje. Me funksionin e ndërtuar në Outlook, ju duhet të krijoni rregulla për arritjen e këtij qëllimi, por kjo është shumë kohë. Tani, me përgjigje Komponenti i shumëfishtë i Kutools për Outlook, lehtë mund t'i përgjigjesh masivisht emaileve të shumëfishta të pranuara menjëherë, pa krijuar manualisht email-at një në një ose duke krijuar rregulla komplekse dhe kohë.

Përgjigje masive lehtë në disa email të pranuar në të njëjtën kohë në Outlook

Kutools për Outlook: 100 + Veglat e reja të Avancuara për Outlook.
Tab Zyra: Aktivizo modifikimin e skedave dhe shfletimin në zyrë, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike: Sillni Menus Vjetër dhe Toolbars Mbrapa në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Përgjigje masive lehtë në disa email të pranuar në të njëjtën kohë në Outlook

me Kutools për Outlook'S përgjigje Shërbimi i shumëfishtë i Postës, ju lehtë mund t'i përgjigjeni masivisht emaileve të shumta të pranuara menjëherë në Outlook si më poshtë.

Kutools për Outlook: Me më shumë se shtesat shtesë të përdorshme të 20 Outlook, mund të provoni pa asnjë kufizim në ditët e 45. Lexo më shumë Trial i Lire Tani

1. Kliko për të zgjedhur mesazhet e shumëfishta të pranuara duke mbajtur Ctrl njëkohësisht.

shtënë pjesa më e madhe përgjigje 1

shënim: Nëse doni të përgjigjeni në të gjitha emailet e pranuara në një dosje specifike, hapni dosjen dhe më pas shtypni Ctrl + A çelësat në tastierë për të zgjedhur të gjitha email-et në të njëjtën kohë.

2. Pastaj ju lutemi të aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > Korpus përgjigje > Krijo & menaxho shabllonin e përgjigjeve. Shih screenshot:

shtënë pjesa më e madhe përgjigje 02

3. Pastaj nje Krijo & menaxho shabllonin e përgjigjeve dritarja shfaqet. Ju lutemi klikoni butonin për të hapur Krijo kuti dialogu. Në Krijo kutinë e dialogut, shkruani një emër në kutinë e emrit dhe pastaj klikoni në OK button për të krijuar një model të ri të përgjigjes. Shih screenshot:

shtënë pjesa më e madhe përgjigje 3

4. Tani ju duhet të shkruani trupin e emailit të përgjigjes. Përderisa kompozoni trupin e emailit, mund të formatoni tekstin e trupit duke përzgjedhur përmbajtjen dhe duke zgjedhur çdo format teksti në shiritin e formatit të tekstit si të keni nevojë, dhe pastaj klikoni në kutinë përgjigje butonin për t'iu përgjigjur të gjitha emaileve të zgjedhura menjëherë. Shih screenshot:

shtënë pjesa më e madhe përgjigje 4

Shënimet:

1). Ju mund të modifikoni emrin e një templateje të krijuar të përgjigjes duke përzgjedhur modelin dhe pastaj duke klikuar Riemërtoj butonin në Krijo & menaxho shabllonin e përgjigjeve dritare. Shih screenshot:

shtënë pjesa më e madhe përgjigje 5

2). Ose mund të fshini një model të krijuar të përgjigjes duke zgjedhur atë dhe pastaj duke klikuar fshini button si më poshtë shihni screenshot.

shtënë pjesa më e madhe përgjigje 6

3). Kliko Cilësimet buton shtënë pjesa më e madhe përgjigje 8 butonin për të shkuar në Opcionet kuti dialogu. Në Opcionet kutinë e dialogut, kontrolloni ose ç'kyçni Modeli i përgjigjes së hapur para dërgimit si keni nevojë. shih screenshot:

shtënë pjesa më e madhe përgjigje 7

4). Të gjitha modelet e krijuara të përgjigjes do të renditen në Shiritin nën Kutools tab. Ju lehtë mund të përgjigjeni me email të shumëfishta me një shabllon të caktuar duke klikuar Kutools > Korpus përgjigje dhe pastaj zgjidhni shabllonin e duhur të përgjigjes nga lista e drop-down. Shih screenshot:

shtënë pjesa më e madhe përgjigje 9


Demo: Përgjigje masive për shumë ose të gjitha email-et në të njëjtën kohë në Outlook

Bakshish: Në këtë Video, Kutools tab është shtuar nga Kutools për Outlook. Nëse keni nevojë për të, ju lutem klikoni këtu të kesh një gjyq falas falas 60 pa kufizim!Kutools për Outlook

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 dhe 365

kutools shtënë ekran për pamjen e vogël për banner 201812

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Victor · 1 years ago
    I would like to know if kutools has the option to disable the folder creation for the bulck dettach option as it is quite annoying to have thousands of single folders created, I just need the documents downloaded there nothing else.

    many thanks