Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt ruani letrat duke rregulluar ndarjen midis fjalëve

Rregullimi i ndarjes midis fjalëve mund të kursejë letrat kur shtypni dokumentin. Është shumë e dobishme sidomos për një dokument të gjatë. Kutool për Fjalën Linja e shkurtër e fundit programi mund të përshtatet shpejt dhe të kompresojë paragrafin për të bërë hapësirë ​​për dënimin e fundit të shkurtër, nëse paragrafi po përfundon me një fjali të shkurtër. Duke bërë këtë, do të ruajë shumë hapësirë ​​në një dokument të gjatë.

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools Më shumë >Linja e shkurtër e fundit. Shikoni pamjen e ekranit:

Kliko Linja e shkurtër e fundit për të rregulluar ndarjen mes fjalëve. Për ju që të kuptoni më mirë, merrni një rresht të një dokumenti si një shembull.

shot-fundit-line-2

shot-shigjetë

shot-fundit-line-3

shënim: Gjatësia e zakonshme e vijës së fundit të fundit është midis shenjave 1 dhe 15. Ju gjithashtu mund të përcaktoni numrin e karakterit të fjalisë së shkurtër si vijon:

shot-shigjetë
shot-fundit-line-5


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.