Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt të zëvendësojë ose të konvertojë kthimet e buta në kthime të vështira në Word

Nëse keni nevojë të zëvendësoni ose të konvertojnë të gjitha kthimet e butë (prerjet e linjave manuale) në kthime të vështira (shenja paragrafi), mund të keni nevojë të paktën disa hapa për të bërë atë në Word. Por me Kutools për Fjalën'S Konvertimi i linjës së dorës për shenja paragrafi shërbimeve, ju mund të zëvendësoni shpejt ose të konvertojnë të gjitha kthimet e butë në kthime të vështira në Word.

Kthim i vështirë: Shtypja e Shkruani kyç në Fjalën përfundon një paragraf. Është e njohur zyrtarisht si shtypja e një kthimi të vështirë. Po, kjo është një kthim edhe pse çelësi është i njohur si Enter në një kompjuter. Problemi me kthimin e vështirë është se shton një diferencë të vogël pas një paragrafi. Kjo është një gjë e mirë; ju duhet të keni diferencë rreth paragrafëve në një dokument.

Kthim i butë: Ato raste kur nuk doni ajrin, kur duhet të vendosni linjat e tekstit afër, përdorni një kthim të butë. Kthimi i butë, ose ndërprerja e linjës, përdoret kryesisht në tituj dhe tituj; kur ke një titull të gjatë dhe duhet ta ndash në dy rreshta, shtyp Shift + Enter për të futur kthimin e butë.

Konvertoni ose zëvendësoni të gjitha kthimet e butë në kthime të vështira në dokumentin e tërë

Konvertoni ose zëvendësoni të gjitha kthimet e butë në kthime të vështira në një pjesë të dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Kthej > Paragrafi Paragrafi. Shih screenshot:

shtënë kthehet kthimin e butë në kthimin e vështirë 001


shigjetë flluskë e djathtë blu Konvertoni ose zëvendësoni të gjitha kthimet e butë në kthime të vështira në dokumentin e tërë

Nëse doni të zëvendësoni ose të konvertojnë të gjitha kthimet e butë (prerjet e linjave manuale) në kthime të vështira (shenja paragrafi) në një dokument siç tregohet në foton e mëposhtme, shpejt mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Vendoseni kursorin në dokumentin aktual dhe pastaj aplikoni në softuer duke klikuar Kutools> Kthej > Paragrafi Paragrafi.

2. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë:


shigjetë flluskë e djathtë blu Konvertoni ose zëvendësoni të gjitha kthimet e butë në kthime të vështira në një pjesë të dokumentit

Nëse vetëm doni të konvertojë ose zëvendësoni të gjitha kthimet e butë në kthime të vështira në një pjesë të dokumentit siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi theksoni dhe përzgjidhni një pjesë të dokumentit që doni të konvertojë të gjitha kthimet e buta në kthime të vështira. Dhe pastaj aplikoni në shërbim duke klikuar Kutools > Kthej > Paragrafi Paragrafi.

2. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë:


shigjetë flluskë e djathtë blu Funksionet e ngjashme


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.