Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Lehtë të kaloni tabelat e referencës, figurat dhe ekuacionet në Word

Kutools për fjalë'S Zgjidh titullin dhe Vendosni poshtë referencën mund t'ju ndihmojnë lehtë të kaloni tabelat e referencës, figurat dhe barazimet e ekuacioneve në Microsoft Word. Është po aq e thjeshtë sa mënyra për të kopjuar titullin me të cilin dëshironi të referoheni Zgjidh titullin dhe t'i referohemi titrave me Vendosni poshtë referencën.

Lehtë të kaloni tabelat e referencës, figurat dhe ekuacionet në Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools Më shumë > më shumë > Marr titrat or Vendosni poshtë referencën. Shih screenshot:


Lehtë të kaloni tabelat e referencës, figurat dhe ekuacionet në Word

Ju lutemi klikoni ose zgjidhni titullin që dëshironi të merrni për referencat e kryqëzimit duke klikuar Kutools Më shumë > më shumë > Marr titrat, dhe pastaj vendosni kursorin në vendin ku dëshironi të kaloni referencën e titullit dhe aplikoni softuerin duke klikuar Kutools Më shumë > më shumë > Vendosni poshtë referencën. Shih screenshot:

1. Ju lutemi klikoni ose zgjidhni titullin që dëshironi të merrni për referencat e kryqëzuara siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

2. click Kutools Më shumë > më shumë > Zgjidh titullin. Shih screenshot:

3. Dhe pastaj vendosni kursorin në vendin ku dëshironi të kaloni referencën e titullit dhe aplikoni softuerin duke klikuar Kutools Më shumë > më shumë > Vendosni poshtë referencën. Shih screenshot:

4. Siç mund ta shihni në foton më poshtë, titulli Tabela 3 është referuar tërthorazi, kështu që mund të shtypni Ctrl + Kliko për të ndjekur lidhjen.


Funksionet e ngjashme
Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.