Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Hapni menjëherë dosjen aktuale të dokumentit dhe dosjen e rikuperimit automatik në Word

Nëse dëshironi të hapni dosjen e dokumentit aktual në Word, Kutools për Word Vendndodhja e hapur e dokumentit të hapur shërbimeve mund ta hapin shpejt dosjen e dokumentit aktual. Për më tepër, gjithashtu mund të hapni shpejt parazgjedhjen e vendndodhjes, vendndodhjen e rimëkëmbjes automatike dhe vendndodhjen e përdoruesit të modeleve me Kutools për Word.

Hap dosjen e dokumentit aktual në Word

Parazgjedhja e hapur ruaj vendndodhjen në Word

Hapni vendndodhjen e rikuperimit automatik në Word

Vendndodhja e modelit të përdoruesit të hapur në Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools >> më shumë >> Vendndodhja e hapur e dokumentit të hapur. Shih screenshot:

shtënë pozicionin e tanishëm të tanishëm të dokumentit 1


shigjetë flluskë e djathtë blu Hap dosjen e dokumentit aktual në Word

Nëse hapni një dokument në Word dhe dëshironi të përdorni dosjen e dokumentit aktual, shpejt mund të hapni ose të përdorni dosjen e dokumentit aktual si më poshtë:

1. Ju lutemi të aktivizoni dritaren e dokumentit që dëshironi të hapni ose të përdorni dosjen e saj në Word dhe pastaj të aplikoni duke klikuar Kutools >> më shumë >> Vendndodhja e hapur e dokumentit të hapur.

2. Do të hap dosjen e dokumentit aktual siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.


shigjetë flluskë e djathtë blu Parazgjedhja e hapur ruaj vendndodhjen në Word

Nëse dëshironi të hapni ose të aksesoni vendndodhjen e parazgjedhur të ruajtur në Word, mund ta merrni atë si më poshtë:

1. Hapni Fjalën tuaj dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools >> më shumë >> Hapni Default Save Location.

2. Do të hap dosjen e ruajtjes së parazgjedhur të aplikacionit tuaj të Fjalës siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.


shigjetë flluskë e djathtë blu Hapni vendndodhjen e rikuperimit automatik në Word

Nëse doni të hapni shpejt ose keni qasje në vendndodhjen e rikuperimit automatik në Word, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Hapni aplikimin tuaj të Fjalës, dhe pastaj aplikoni këtë shërbim duke klikuar shuplaka Kutools >> më shumë >> Vendndodhja e Rimëkëmbjes Auto.

2. Do të hapë vendndodhjen e rimëkëmbjes automatike të aplikacionit tuaj të Fjalës siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.


shigjetë flluskë e djathtë blu Vendndodhja e modelit të përdoruesit të hapur në Word

Nëse doni të shpejt të hapni ose të hyni në vendndodhjen e modelit të përdoruesit në Word, ju mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Hapni aplikacionin Word dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools >> më shumë >> Hartat e Përdoruesit të Hapur Vendndodhja.

2. Do të hapë vendndodhjen e përdoruesve të përdoruesit të Fjalës suaj siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

Zakonisht rruga e dosjes së modelit të përdoruesit është C: \ Përdoruesit \ emri juaj i përdoruesit \ appdata \ roaming \ microsoft \ templates. Nëse emri juaj i përdoruesit është James, "James" do të zëvendësojë "emri i përdoruesit ".


shigjetë flluskë e djathtë blu Funksionet e ngjashme


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.