Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt hiqni të gjitha pushimet e kolonës nga dokumenti në Word

A ka ndonjë mënyrë për të hequr të gjitha shtyllat në Word në të njëjtën kohë pa hequr ato një nga një? Metoda e zakonshme është të tregojë simbole të formateve të fshehura dhe të fshijë simbolet e thyerjes së kolonës një nga një në pamjen e projekteve. Puna mund të jetë e vështirë për një dokument të gjatë. Kutools për Fjalën's Hiq thyesat e kolumnës shërbimeve do t'ju ndihmojnë të fshini të gjitha pushimet e kolonës në të gjithë dokumentin ose përzgjedhjet menjëherë.

Hiq të gjitha pushimet e kolonës nga i tërë dokumenti

Hiq të gjitha pushimet e kolonës nga një pjesë e dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Breaks > Hiq thyesat e kolumnës. Shikoni pamjen e ekranit:

shtënë hequr kolona thyen 01


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiq të gjitha pushimet e kolonës nga i tërë dokumenti

Duke supozuar që doni të hiqni të gjitha ndërprerjet nga i tërë dokumenti, mund të aplikoni softuerin duke klikuar Kutools > Breaks > Hiq thyesat e kolumnës. Të gjitha thyerjet e kolonës në tërë dokumentin do të hiqen.

Shot-Remove-kolonë-prishet-2
shot-shigjetë
Shot-Remove-kolonë-prishet-3

shigjetë flluskë e djathtë blu Hiq të gjitha pushimet e kolonës nga një pjesë e dokumentit

Nëse vetëm doni të hiqni të gjitha pushimet e kolonës nga një pjesë e dokumentit, fillimisht përzgjidhni një pjesë të dokumentit dhe pastaj aplikoni programin duke klikuar Kutools > Breaks > Hiq thyesat e kolumnës. Të gjitha thyerjet e kolonës në pjesën e dokumentit do të hiqen.

Shot-Remove-kolonë-prishet-4
shot-shigjetë
Shot-Remove-kolonë-prishet-5

Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.