Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt hiqni ose fshini hapësira shtesë midis fjalëve në Microsoft Word

Kur e përdorim dokumentin Microsoft Word, nuk mund të shmangim ballafaqimin me hapësirat shtesë që ekzistojnë midis fjalëve në dokumentin tonë. Kur një artikull është tepër i gjatë, është shumë kohë për të hequr hapësira shtesë me dorë. Por tani, me Kutools për Fjalën'S Hiq hapësirën shtesë shërbimeve, ju mund të hiqni ose fshini të gjitha hapësirat shtesë midis fjalëve me një klik.

Hiq ose fshij të gjitha hapësirat shtesë midis fjalëve nga i tërë dokumenti

Hiq ose fshij të gjitha hapësirat shtesë midis fjalëve nga çdo pjesë e dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Hiq> Hapësirë ​​Extra. Shih screenshot:

shtënë hequr hapësirën shtesë 1


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiq ose fshij të gjitha hapësirat shtesë midis fjalëve nga i tërë dokumenti

Duke supozuar që ju keni një dokument me shumë hapësirë ​​shtesë siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, shpejt mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi hapni dokumentin dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > Heq> Hapësirë ​​Extra.

shtënë hequr hapësirën shtesë 1

2. Pas klikimit Hapësirë ​​Extra, do të shfaqet një dritare siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

Shot-Remove-ekstra-hapësira-4

3. Pas klikimit po button, do të shihni hapësira shtesë mes fjalëve do të hiqen automatikisht. Ju lutemi, hidhni një sy në screenshots më poshtë për të ditur se çfarë ka ndodhur pas aplikuar këtë shërbim.


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiq ose fshij të gjitha hapësirat shtesë midis fjalëve nga çdo pjesë e dokumentit

Gjithashtu mund të hiqni ose fshini shpejt të gjitha hapësirat shtesë midis fjalëve nga çdo pjesë e dokumentit në Microsoft Word. Ju mund ta bëni këtë si vijon:

1. Ju lutemi theksojeni dhe përzgjidhni një pjesë të dokumentit që dëshironi të hiqni të gjitha hapësirat shtesë midis fjalëve siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

2. Dhe pastaj duke aplikuar këtë softuer duke klikuar Kutools > Heq > Hapësirë ​​Extra. Shih screenshots:

shot-hequr-ekstra-hapësiraKutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.