Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Hiqni të gjitha indentat nga dokumenti aktual në Word

Ndërkohë që po modifikoni një dokument, mund të përdorni prerje të ndryshme në dokumentin tuaj të tanishëm, si p.sh. prerja e vargjeve, gjymtyrët e majtë, gjurmët e djathtë, tabelat e tabelave dhe pikat e hapësirës. Por nëse doni të hiqni të gjitha fijet për të unifikuar stilin pas përfundimit të dokumentit, nuk do të jetë një punë e thjeshtë. Por Hiqni të gjitha prerjet dobia e Kutools për Fjalën do t'ju ndihmojë të hiqni të gjitha fijet në të njëjtën kohë nga i gjithë dokumenti.

Hiq të gjitha indentat nga i gjithë dokumenti.

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Kryeradhë > Hiqni të gjitha prerjet. Shih screenshot:

shtënë hequr të gjitha indentat 01


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiq të gjitha indentat nga i gjithë dokumenti.

Nëse ka një dokument me indentime të ndryshme siç tregohet më poshtë, dhe ju doni të hiqni të gjithë ata në një sekondë, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Vendoseni kursorin në dokumentin aktual dhe pastaj aplikoni në softuer duke klikuar Kutools > Kryeradhë > Hiqni të gjitha prerjet. Shih screenshot:

2. Pas klikimit te Hiqni të gjitha prerjet, të gjitha germat do të hiqen nga tërë dokumenti. Ju mund të shihni rezultatin siç tregohet në screenshots më poshtë:


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.