Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Zgjedhni menjëherë paragrafët e vetëm të embed objekt nga dokumenti në Word

Si zakonisht, nëse thjesht dëshironi të zgjidhni paragrafët e vetëm të embed object nga paragrafët e shumta të embed objektit të dokumentit aktual Word, ju duhet të zgjidhni ato një nga një që është konsideruar si operacione që kërkojnë kohë. Megjithatë, duke aplikuar Përzgjidh Parametrat Single Embed Object dobia e Kutools për Fjalën, ky problem do të zgjidhet shpejt dhe me lehtësi.

Përzgjidhni të gjitha paragrafët e vetëm të embed objektit nga i gjithë dokumenti.


shigjetë flluskë e djathtë blu Klikoni Kutin> Paragrafët> Zgjidh paragrafët e një objekti të vetëm. Shih screenshot:

shtënë zgjidhni paragrafët e vetme objekt 01


shigjetë flluskë e djathtë blu Përzgjidhni të gjitha paragrafët e vetëm të embed objektit nga i gjithë dokumenti

Duke supozuar që të keni një dokument fjala me paragrafë të shumëfishtë të objektit të ngulitur, por thjesht dëshironi të zgjidhni paragrafët e vetëm të embed objekteve për përdorimin tuaj, ju mund të bëni atë lehtë duke përdorur udhëzimet e mëposhtme:

1. click Kutools > paragrafët > Zgjidh Paragrafët e Vetëm të Objektit.

2. Ai do të zgjedhë paragrafët e vetëm të embed objekt nga i gjithë dokumenti, shih screenshot:


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.