Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt zgjidhni të gjitha tabelat e rreshtit të vetëm në Word

Do të jetë një punë e madhe për të zgjedhur tabelën e një rresht një nga një kur ka tabela të shumta në dokumentin aktual. Megjithatë, dobia Zgjidh tabelat e rreshtit të vetëm in Kutools për Fjalën do t'ju ndihmojë të zgjidhni me shpejtësi të gjitha tabelat e një rreshti nga i gjithë dokumenti ose nga një përzgjedhje e dokumentit aktual.

Zgjidh të gjitha tabelat e rreshtit të vetëm të dokumentit aktual

Zgjidh të gjitha tabelat e një rresht në një përzgjedhje të dokumentit aktual

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Tabelat > Zgjidh tabelat e rreshtit të vetëm. Shih screenshot:

shtënë përzgjedh të gjitha tavolinat me rresht të vetëm 01


shigjetë flluskë e djathtë blu Zgjidh të gjitha tabelat e rreshtit të vetëm të dokumentit aktual

Duke supozuar që ju të keni një dokument siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm i cili përmban shumë tabela dhe doni të zgjidhni me shpejtësi të gjitha tabelat e një rreshti nga dokumenti, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi vendosni kursorin nga çdo tabelë dhe klikoni Kutools > Tabelat > Zgjidh tabelat e rreshtit të vetëm.

2. Do të zgjedhë të gjitha tabelat e rreshtit të vetëm. Shihni screenshotet në vijim.

shot-select-gjitha-vetme-row-tavolina

shigjetë flluskë e djathtë blu Zgjidh të gjitha tabelat e një rresht në një përzgjedhje të dokumentit aktual

1. Zgjidh një pjesë të dokumentit dhe kliko Kutools>Tabelat>Zgjidh tabelat e rreshtit të vetëm

2. Do të zgjedhë të gjitha tabelat e rreshtit të vetëm. Shihni screenshotet në vijim.

shot-select-gjitha-vetme-row-tavolina

shigjetë flluskë e djathtë blu Funksionet e ngjashme
Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.