Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt tregoni / fshehni ose tundni shenjat e formatimit (shenjat e paragrafëve dhe tekstin e fshehur) në Word

Është e vështirë për ne që të kujtojmë të gjitha cilësimet në aplikacionin Word, të tilla formatime shënon cilësimet dhe cilësimet e përmbajtjes së dokumentit të tregojnë. Mund të na duhet të shfaqim / fshehim ose të ndryshojmë shenjat e formatimit në dhe jashtë tani dhe pastaj, të tilla si për të treguar ose fshehur shenjat e paragrafëve, për të aktivizuar dhe çaktivizuar të dhënat e fshehura ose tekstin. Meqenëse të gjitha këto cilësime janë duke u lokalizuar veçmas në Fjala, nuk është e lehtë për ne t'i kujtojmë dhe t'i zbatojmë ato kur duhet. Por me Kutools për Fjalën's Display Settings shërbimeve, shpejt mund të aplikoni parametrat e mëposhtëm nga një vend në Word.

Trego / fshih shenjat e paragrafit në dokument

Shfaq / fsheh tekstin e fshehur në dokument

Trego / fsheh karakteret tab në dokument

Futni ose çaktivizoni kodet në fushë në dokument

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools Më shumë > Display Settings. Shih screenshots:


Trego / fshih shenjat e paragrafit në dokument

Nëse doni që shpejt të tregoni ose fshehni shenjat e paragrafit në dokumentin tuaj, shpejt mund t'i tregoni ose fshehni shenjat e paragrafit në dokument si më poshtë:

1. Aplikoni softuerin duke klikuar Klik Kutools Më shumë > Display Settings. Ju lutem kontrolloni Paragrafi Paragrafi opsion në Display Settings kutinë dialob siç tregohet në screenshots më poshtë, dhe kliko afër button. Ju do të shihni shenjat e paragrafëve që shfaqen në dokumentin tuaj siç tregohet në screenshotet e mëposhtëm.


Shfaq / fsheh tekstin e fshehur në dokument

Nëse doni të shpejt të shfaqni ose fshehni të dhënat ose tekstin e fshehur në dokumentin tuaj, shpejt mund t'i tregoni apo fshehni të dhënat ose tekstin e fshehur në dokument si më poshtë:

1. Aplikoni softuerin duke klikuar Klik Kutools Më shumë > Display Settings. Ju lutem kontrolloni Tekst i fshehur opsion në Display Settings kutinë dialob siç tregohet në screenshots më poshtë, dhe kliko afër button. Ju do të shihni tekstin e fshehur ose të dhënat që shfaqen në dokumentin tuaj siç tregohet në screenshotet e mëposhtme.


Trego / fsheh karakteret tab në dokument

Nëse doni të shpejt të shfaqni ose fshehni skedarët e skedave në dokumentin tuaj, shpejt mund t'i tregoni ose fshehni karakteret e skedave në dokument si më poshtë:

1. Aplikoni softuerin duke klikuar Klik Kutools Më shumë > Display Settings. Ju lutem kontrolloni Figurë figurash opsion në Display Settings kutinë dialob siç tregohet në screenshots më poshtë, dhe kliko afër button. Ju do të shihni tiparet e skedave që shfaqen në dokumentin tuaj siç tregohet në fotot e mëposhtme.


Futni ose çaktivizoni kodet në fushë në dokument

Nëse dëshironi të shpejtni në ose jashtë butonin e fushave në dokumentin tuaj, ju mund të shpejt të ndizni ose çaktivizoni kodin e fushës në dokument si më poshtë:

1. Aplikoni softuerin duke klikuar Klik Kutools Më shumë > Display Settings. Ju lutem kontrolloni Figurë figurash opsion në Display Settings kutinë dialob siç tregohet në screenshots më poshtë, dhe kliko afër button. Ju do të shihni kodet e fushës që shfaqen në dokumentin tuaj siç tregohet në ekranet e mëposhtëm.


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.